SAYI-28

ARALIK 2013

image dsc

HABERLER

SEGEM 2014 yılı takvimi hazırlandı…
Devamını oku...

EĞİTİM VE SINAVLAR

SEGEM “Yeni Özel Sağlık Sigortaları Yönetmeliği Eğitimi” düzenledi...
Devamını oku...
SEGEM Sigorta Eksper Eğitimlerinin başvuruları tamamlandı…
Devamını oku...
II. Dönem Acente Teknik Personel Sınavı gerçekleştirildi...
Devamını oku...
2014 yılı Acente Teknik Personel Eğitimleri başlıyor…
Devamını oku...
II. Dönem Banka Teknik Personel Sınavı gerçekleştiriliyor...
Devamını oku...
Aktüerlik Üçüncü Seviye başvuruları başladı…
Devamını oku...
“2013 Yılı Türk Sigortacılık Uygulamaları ve Yasal Çerçeve Sınavı” başvuruları başlıyor…
Devamını oku...

SEGEM 2014 yılı takvimi hazırlandı…

SEGEM’in 2014 yılı masa takvimi hazırlandı. Bilindiği gibi SEGEM, Sigorta Haftası etkinlikleri çerçevesinde “Çocuk Gözüyle Sigorta” konulu resim yarışması düzenlenmişti. Bu yıl ikincisi düzenlenen resim yarışmasında ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserlerin kullanıldığı 2014 yılı masa takvimi hazırlandı.

 


SEGEM 2014 masa takvimi, başta ödül alan ve sergilenmeye değer görülen eser sahipleri ve okul müdürlükleri olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığı’na, İl Milli Eğitim Müdürlükleri’ne, sigorta sektörü kurumlarına, sigorta şirketlerine, ilgili sivil toplum kuruluşlarına, ulusal medyaya ve sigorta basınına iletilecek..

Başa Dön...

SEGEM “Yeni Özel Sağlık Sigortaları Yönetmeliği Eğitimi” düzenledi...

SEGEM, 22 Kasım 2013 tarihinde İstanbul’da “Yeni Özel Sağlık Sigortaları Yönetmeliği Eğitimi” düzenledi. Sigortacılık Eğitim Merkezi’nde düzenlenen ve sigorta sektörü profesyonellerinin katıldığı eğitimde, 23 Ekim 2013 tarihli ve 28800 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Özel Sağlık Sigortaları Yönetmeliğinin getirdiği yeni düzenlemelerin sigortalı, sigortacı ve aracılar açısından getirdiği yenilikler, Türkiye’de özel sağlık sigortası uygulamaları ve modelleri hakkında bilgilendirme yapılması amaçlandı.

Gelen yoğun talep üzerine eğitim 23 Kasım 2013 tarihinde tekrarlandı.

Başa Dön...

SEGEM

Sigorta Eksper Eğitimlerinin başvuruları tamamlandı…

5684 sayılı Sigortacılık Kanunu’na dayanılarak hazırlanan Sigorta Eksperleri Yönetmeliği’nin 12. maddesinin birinci fıkrası uyarınca sigorta eksperlerinin SEGEM tarafından beş yılda bir düzenlenecek eğitimlere katılması gerekiyor.

Bu kapsamda SEGEM, 01/01/2009 öncesinde ruhsat almış sigorta eksperlerinden levhaya kayıtlı olarak faaliyette bulunanlar için eğitim düzenliyor.

Bu amaçla, e-öğrenme yöntemiyle hazırlanmış olan “Temel Eğitim” ve “Yangın, Doğal Afet, Kaza ve Hırsızlık” branşı ile "Mühendislik" branşı eğitimleri Eylül ayı itibariyle başladı. Diğer branş eğitimleri ise takip eden aylarda düzenlenecek.

İlk etapta düzenlenen eğitimler için başvurular 15 Kasım 2013 tarihinde tamamlandı.

Eğitim programı, takvimi ve başvuru ile ilgili ayrıntılı bilgilere SEGEM internet sitesinden (www.segem.org.tr) ulaşılabilinir.

Başa Dön...

II. Dönem Acente Teknik Personel Sınavı gerçekleştirildi...

5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri nezdinde teknik personel olarak faaliyette bulunacak kişiler için SEGEM tarafından II. Dönem Temel Sigortacılık Eğitimi düzenlendi. 7 Eylül tarihinde başlayan eğitim, Ankara, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu ve İzmir il merkezlerinde gerçekleştirildi. 2 gün süren eğitimlerin tamamlanmasını takiben 23 Kasım 2013 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde merkezi sınav düzenlendi.

Sınavda başarılı olan adaylar Sigorta Acenteleri Teknik Personel Sertifikası almaya hak kazanacaklar.

Başa Dön

2014 yılı Acente Teknik Personel Eğitimleri başlıyor…

SEGEM, 5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri nezdinde teknik personel olarak faaliyette bulunacak kişiler için temel sigortacılık eğitimi düzenleyecek.

Adaylar, birinci dönem eğitimlerine 2014 yılının Ocak ayı içerisinde başvurabilecekler. Birinci dönem eğitimleri Ankara, Antalya, Diyarbakır, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, İzmir ve Trabzon il merkezlerinde gerçekleştirilecek.

İkinci dönem eğitimlerine ilişkin başvurular ise Ağustos 2014 tarihi itibariyle yapılacak ve eğitimler Ankara, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, İzmir il merkezilerinde gerçekleştirilecek.

Eğitim programı ve başvuru ile ilgili ayrıntılı bilgiler, Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) internet sitesinde (www.segem.org.tr) yayınlanacak.

Başa Dön

II. Dönem Banka Teknik Personel Sınavı gerçekleştiriliyor...

9 Eylül 2013 tarihi itibariyle başlayan banka ve özel kurumlara yönelik II. dönem teknik personel eğitimi 31 Ekim 2013 tarihinde sona erdi. İki günlük teknik personel eğitimini tamamlayan adaylar, 7 Aralık 2013 İstanbul, Ankara, İzmir il merkezlerinde düzenlenecek olan merkezi sınava katılacaklar.

Sınavda başarılı olan adaylar çalıştıkları kurumlarda teknik personel olarak görev alabilecekler.

Başa Dön

Aktüerlik Üçüncü Seviye başvuruları başladı...

SEGEM tarafından düzenlenen 2013 yılı Aktüerlik Sınavları kapsamında, Üçüncü Seviye Sınavları için 29 Kasım 2013 tarihi itibariyle başlayan başvurular, 13 Aralık 2013 tarihinde sona erecek. Sınava, ikinci seviye sınavlarını başarıyla tamamlayan kişiler başvurabilecek.

Üçüncü Seviye Aktüerlik Sınavlarını oluşturan Hayat Sigortaları Sınavı 14 Aralık 2013, Finans Yatırım ve Risk Yönetimi Sınavı 15 Aralık 2013, Emeklilik Sistemleri Sınavı 22 Aralık 2013, Sağlık Sigortaları Sınavı 28 Aralık 2013 ve Hayat-Dışı Sigortalar Sınavı da 29 Aralık 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Başa Dön

“2013 Yılı Türk Sigortacılık Uygulamaları ve Yasal Çerçeve Sınavı” başvuruları başlıyor...

SEGEM, yabancı ülkelerde uluslararası kabul görmüş sınavlar veya usullerle aktüer unvanına sahip olan ve Türkiye’de de aktüerlik yapmak isteyen adaylar için 13-27 Aralık 2013 tarihleri arasında “Türk Sigortacılık Uygulamaları ve Yasal Çerçeve Sınavı” başvurularını alacak.

Adaylar, 29 Aralık 2013 tarihinde sınava katılacaklar. Sınavda başarılı olan adaylar, Türkiye’de aktüerlik yapma hakkına sahip olabilecek.

Başa Dön

  http://www.segem.org.tr

Copyright © 2011 SEGEM