SAYI-25

EYLÜL 2013

image dsc

HABERLER

SEGEM Kosova’da “Hasar ve Hasar Yönetimi” eğitimi düzenliyor….
Devamını oku...

EĞİTİM VE SINAVLAR

SEGEM “Sigorta ve İtiraz Hakemi Sınavı” düzenliyor...
Devamını oku...
SEGEM II. Dönem Acente Teknik Personel Eğitimi başvuruları tamamlandı…
Devamını oku...
Sigorta Eksperlerine Yönelik "Risk Mühendisliği ve Riziko Teftiş Eğitimleri" sürüyor...
Devamını oku...
Banka ve Özel Kurumlar için “II. Dönem Eğiticinin Eğitimi Programı” gerçekleştiriliyor…
Devamını oku...
II. Dönem Banka Teknik Personel Eğitimi Başvuruları devam ediyor...
Devamını oku...
Banka Teknik Personel Yenileme Eğitimleri 13 Eylül 2013’te sona erecek…
Devamını oku...

SEGEM Kosova’da “Hasar ve Hasar Yönetimi” eğitimi düzenliyor…

SEGEM, Kosova Sigorta Birliği’nden gelen talep üzerine, Kosova’da "Hasar ve Hasar Yönetimi” eğitimi düzenliyor. 30 Eylül- 1 Ekim 2013 tarihlerinde Priştine’de gerçekleştirilecek olan eğitime Kosova sigorta sektörü çalışanları katılacak.

Başa Dön...

SEGEM “Sigorta ve İtiraz Hakemi Sınavı” düzenliyor...

24 Temmuz 2013 tarihli ve 28717 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sigortacılıkta Tahkime İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik uyarınca Sigorta Tahkim Komisyonu’nda görev alacak sigorta hakemleri ve itiraz hakemlerinin seçiminde mesleki bilgi düzeylerinin ölçülmesi amacıyla sınav şartı getirildi.

Bu amaçla SEGEM, “Sigorta ve İtiraz Hakemi Sınavı” düzenliyor. Sınavın başvuruları 16 Ağustos- 2 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacak. Sınav, 8 Eylül 2013 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgilere www.segem.org.tr internet sitesinde yer alan Sigorta/İtiraz Hakemi Sınavı Başvuru ve Uygulama Kılavuzu’ndan ulaşmak mümkün.

Başa Dön...

SEGEM

II. Dönem Acente Teknik Personel Eğitimi başvuruları tamamlandı…

5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri nezdinde teknik personel olarak faaliyette bulunacak kişiler için SEGEM tarafından II. Dönem Temel Sigortacılık Eğitimi düzenlenecek.

Bu kapsamda düzenlenecek olan eğitimin 5 Ağustos 2013 tarihinde başlayan başvuruları 29 Ağustos 2013 tarihi itibariyle tamamlandı. Eğitim, Ankara, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu ve İzmir il merkezlerinde 7 Eylül tarihinde başlayacak.

Ayrıca, 18 Mayıs 2013 tarihinde düzenlenen I. Dönem Acente Teknik Personel Sınavında başarılı olamayan adaylar da II. Dönem Acente Teknik Personel Eğitimi sonunda düzenlenecek olan merkezi sınava katılabilecekler. Eğitim programı ve başvuru ile ilgili ayrıntılı bilgiler, Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) internet sitesinde (www.segem.org.tr) yer almaktadır.

Başa Dön...

Sigorta Eksperlerine Yönelik "Risk Mühendisliği ve Riziko Teftiş Eğitimleri" sürüyor...

SEGEM, branşlar itibariyle farklı uygulama örneklerinden hareketle sigorta eksperlerinin risk, risk yönetimi ve risk analizi konularındaki yetkinlik ve donanımlarının artmasına katkı sağlanması amacı ile sigorta eksperlerine yönelik “Risk Mühendisliği ve Riziko Teftiş Eğitimi" düzenliyor. Eğitimler Ankara, İstanbul ve İzmir’de gerçekleştiriliyor.

11 Temmuz'da başlayan “Risk Mühendisliği ve Riziko Teftiş Eğitimi" başvuruları gelen yoğun talep üzerine 16 Ağustos 2013 tarihine kadar uzatılmıştı.

İstanbul’da 27 Temmuz 2013 tarihinde ve Ankara’da 3 Ağustos 2013 tarihinde gerçekleştirilen ilk eğitimleri takiben, 7 Eylül'de İzmir’de, 21 Eylül'de Ankara’da ve 28 Eylül'de İstanbul’da eğitimler gerçekleştirilecek.

Eğitim programı ve başvuru ile ilgili ayrıntılı bilgilere www.segem.org.tr internet sitesinden ulaşmak mümkün.

Başa Dön

Banka ve Özel Kurumlar için “II. Dönem Eğiticinin Eğitimi Programı” gerçekleştiriliyor…

Banka ve özel kurumlara yönelik hazırlanan “Eğiticinin Eğitimi Programı” için başvurular 5 Ağustos- 2 Eylül 2013 tarihleri arasında tamamlandı.

5-6-7 Eylül 2013 tarihlerinde düzenlenecek olan “Eğiticinin Eğitimi Programı”nda katılımcılar Sigortacılığa İlişkin Kavramsal Çerçeve, Acentelere İlişkin Kavramsal ve Hukuksal Çerçeve, Türkiye’de Sigorta Uygulamaları ve Bankalar konu başlıklarında toplam 21 saatlik eğitim alacak.

Eğiticinin Eğitimi Programı’na katılarak sertifika almaya hak kazanan eğitimciler, 9 Eylül- 31 Ekim 2013 tarihleri arasında kendi kurumlarında sigortacılık işlemi yapan kişilere teknik personel eğitimi verecekler.

Başa Dön

II. Dönem Banka Teknik Personel Eğitimi Başvuruları devam ediyor...

Banka ve özel kurumlara yönelik II. dönem teknik personel eğitimi başvuruları 5 Ağustos 2013 tarihi itibariyle başladı. Eğitime katılmak isteyen adayların başvurularını 12 Eylül 2013 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Eğitimler, 9 Eylül- 31Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İki günlük teknik personel eğitimini tamamlayan adaylar, 7 Aralık 2013 İstanbul, Ankara, İzmir merkezlerinde düzenlenecek olan merkezi sınava katılacaklar.

Başa Dön

Banka Teknik Personel Yenileme Eğitimleri 13 Eylül 2013’te sona erecek...

Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri uyarınca 2010 yılında düzenlenen Banka ve Özel Kurumlar Teknik Personel Eğitimlerine katılan kişilerin, 2013 yılında SEGEM tarafından gerçekleştirilecek yenileme eğitimine katılması gerekiyor.

Bu kişiler için SEGEM, e-öğrenme yöntemiyle Banka ve Özel Kurumlar Teknik Personel Yenileme Eğitimi düzenliyor. Eğitimin başvuruları 30 Mayıs-14 Haziran 2013 tarihleri arasında yapıldı. Eğitime başvuran adaylar, 31 Mayıs 2013 tarihinde itibaren eğitimi e-öğrenme yöntemiyle alamaya başladılar. Adayların, eğitimi 13 Eylül 2013 tarihine kadar tamamlamaları gerekiyor.

Başa Dön

  http://www.segem.org.tr

Copyright © 2011 SEGEM