SAYI-20

NİSAN 2013

image dsc

HABERLER

SEGEM Muş Alparslan Üniversitesi Öğrencileriyle Biraraya Gelecek...
Devamını oku...
SEGEM Sigorta Haftasını İki Ayrı Etkinlikle Kutlayacak...
Devamını oku...
SEGEM Resim Yarışması İçin Gönderimler 29 Mart 2013 Tarihinde Sona Erdi...
Devamını oku...
SEGEM 2013 Yılı Sigorta Tanıtım Stratejisi Toplantısı’na Katıldı...
Devamını oku...

EĞİTİM VE SINAVLAR

Sigorta Acenteleri Teknik Personel Eğitimleri 28 Nisan 2013 Tarihinde Sona Erecek...
Devamını oku...
SEGEM Acente Teknik Personel Yenileme Eğitimleri 22 Şubat 2013 Tarihinde Sona Erdi...
Devamını oku...
Banka ve Özel Kurumlar Teknik Personel Sınavı 27 Nisan 2013 Tarihinde Düzenlenecek...
Devamını oku...
Sigorta Şirketlerine Yönelik "Yanlış Sigorta Uygulamaları Eğitimi" 12 Nisan 2013 Tarihine Kadar Uzatıldı...
Devamını oku...

SEGEM Muş Alparslan Üniversitesi Öğrencileriyle Biraraya Gelecek...

SEGEM, Muş Alparslan Üniversitesi’nin daveti üzerine 9 Nisan 2013 tarihinde Muş'ta bir seminer düzenleyecek.

Seminer kapsamında öğrencilere, SEGEM’in kurumsal yapısı ve hizmetleri, Türk sigorta sektörünün yapısı ve kurumları ile sektörde istihdam olanaklarına ilişkin bilgiler verilecek.

Başa Dön...

w

SEGEM, Sigorta Haftası'nı İki Ayrı Etkinlikle Kutlayacak…

Bilindiği üzere, Mayıs ayının son haftası Hazine Müsteşarlığı tarafından “Sigorta Haftası” olarak ilan edilmiş bulunuyor. Hafta boyunca sigorta sektöründe faaliyet gösteren kurumlar tarafından yurt genelinde sigorta bilincinin arttırılmasına yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.

SEGEM, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Sigorta Haftası’nı iki ayrı etkinlikle kutlamaya hazırlanıyor. Bu etkinliklerin ilki, 27 Mayıs 2013 tarihinde düzenlenecek olan II. Ulusal Sigorta Sempozyumu olacak. Sektör yöneticilerini, kurum temsilcilerini ve akademisyenleri bir araya getirecek olan sempozyumda sigorta sektöründeki gelişmeler paylaşılacak, sorunlar ve çözüm önerileri ele alınarak deneyimler aktarılacak.

SEGEM tarafından düzenlenecek ikinci etkinlik ise, SEGEM tarafından düzenlenen “Çocuk Gözüyle Sigorta” konulu resim yarışmasının 31 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleştirilecek ödül töreni ve sergi açılışı olacak. Türkiye genelinde 2, 3, ve 4. sınıf ilkokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen yarışma, çocukların sigorta kavramı ile tanışmasına, bu konuda düşünmeye ve düşüncelerini resim yoluyla ifade etmeye teşvik edilerek sigorta konusundaki bilgi ve farkındalıklarının arttırılmasına katkı sağlamayı amaçlıyor.

Başa Dön...

w

SEGEM Resim Yarışması İçin Gönderimler 29 Mart 2013 Tarihinde Sona Erdi…

SEGEM’in “Sigorta Haftası” etkinlikleri çerçevesinde yurt genelinde düzenlediği “Çocuk Gözüyle Sigorta” konulu resim yarışması için resim gönderimleri 29 Mart 2013 tarihi itibariyle sona erdi.

Nisan ayı sonunda yapılacak olan değerlendirmeleri takiben sonuçlar, Mayıs ayı içerisinde açıklanacak. Ödül töreni ise, Sigorta Haftası’nın son günü olan 31 Mayıs 2013 tarihinde İstanbul’da SEGEM’in yerleşik olduğu TOBB Plaza’da yapılacak.

Başarılı bulunan eserler Haziran ayı boyunca TOBB Plaza Sergi Salonu’nda sergilenecek. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ve okul müdürlüklerine ödül ve plaketler verilecek.

Resim Yarışması Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin Bkz. http://www.segemresimyarismasi.com

Başa Dön...

w

SEGEM 2013 Yılı Sigorta Tanıtım Stratejisi Toplantısı’na Katıldı…

SEGEM, 18 Mart 2013 tarihinde T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen 2013 Yılı Sigorta Tanıtım Stratejisi Toplantısına katıldı.

T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü ve SEGEM Yönetim Komitesi Başkanı Dr. Ahmet GENÇ başkanlığında yapılan toplantıda 2013 yılı çalışmaları görüşüldü.

Toplantıda SEGEM Müdür Yardımcısı Dr. Berna ÖZŞAR KUMCU ile AB ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Anı PÜSKÜLLÜOĞLU, SEGEM’in Sigorta Haftası etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştireceği çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Başa Dön...

Sigorta Acenteleri Teknik Personel Eğitimleri 28 Nisan 2013 Tarihinde Sona Erecek...

28 Ocak-15 Şubat 2013 tarihlerinde başvurusu tamamlanan Sigorta Acenteleri Teknik Personel Eğitim Programı 28 Nisan 2013 tarihinde sona erecek.

İki günlük teknik personel eğitimini tamamlayan adaylar 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü Adana, Ankara, İstanbul, İzmir ve Trabzon il merkezlerinde düzenlenecek sınava katılacaklar. Sınavda başarılı olan adaylar, Acente Teknik Personel Sertifikası almaya hak kazanacak ve teknik personel olarak görev alabilecek.

SEGEM, ilgili dönemde gerçekleşen Sigorta Acenteleri Teknik Personel Eğitimine katılamayan adaylar için yakın zaman içerisinde ikinci kez başvuru alacak. Eğitimlere ilişkin detaylı bilgi SEGEM internet sitesi ve Facebook sayfası üzerinden adaylarla paylaşılacak.

Başa Dön...

SEGEM

Acente Teknik Personel Yenileme Eğitimleri 22 Şubat 2013 Tarihinde Sona Erdi...

2009 yılında düzenlenen Acente Teknik Personel Eğitimi’ne katılarak sertifika almaya hak kazanan kişilerin 2012 yılında SEGEM tarafından e-öğrenme yöntemiyle hazırlanan yenileme eğitimleri 22 Şubat 2013 tarihinde sona erdi.

SEGEM tarafından gerçekleştirilen yenileme eğitimine katılarak başarılı olan yaklaşık 22.500 kişi, 2012 Yılı Acente Teknik Personel Yenileme Sertifikası’nı alarak teknik personel olarak görevine devam etmeye hak kazandı.

Başa Dön...

Banka ve Özel Kurumlar Teknik Personel Sınavı 27 Nisan 2013 Tarihinde Düzenlenecek...

2013 yılında SEGEM tarafından düzenlenen Eğiticinin Eğitimi Programı’na katılarak sertifika almaya hak kazanan 58 eğitimci ile önceki yıllarda Eğiticinin Eğitimi Sertifikası alan eğitimciler tarafından bankalarda verilen teknik personel eğitimlerinin tamamlanmasını takiben SEGEM, 27 Nisan 2013 Cumartesi günü Adana, Ankara, Diyarbakır, İstanbul, İzmir ve Samsun il merkezlerinde merkezi bir sınav düzenleyecek.

Çoktan seçmeli sorulardan oluşacak sınav, tek oturumda tamamlanacak. Sınavda başarılı olan adaylar, Teknik Personel Sertifikası almaya hak kazanacak ve teknik personel olarak görev alabilecek.

Başa Dön

Sigorta Şirketlerine Yönelik "Yanlış Sigorta Uygulamaları Eğitimi"
12 Nisan 2013 Tarihine Kadar Uzatıldı
...

Yanlış Sigorta Uygulamalarının Tespiti, Bildirimi ve Bu Uygulamalarla Mücadele Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 9. Maddesi uyarınca, sigorta şirketlerinin, yönetim kurulu dahil tüm çalışanlarının alması gereken yanlış sigorta uygulamaları eğitimi şirketlerden gelen talep üzerine 12 Nisan 2013 tarihine kadar uzatıldı.

SEGEM Akademi üzerinden gerçekleştirilen eğitime yaklaşık 15.000 kişinin katılması bekleniyor.

Şirketlerin istihdam ettikleri yeni personelin de yanlış sigorta uygulamaları eğitimini almaları amacı ile eğitime ilişkin başvuru sistemi ve www.segemakademi.org.tr adresi üzerinden sağlanan e-öğrenme modülleri, yıl sonuna kadar açık kalacak.

SEGEM Akademi üzerinden e-öğrenme yöntemiyle gerçekleştirilen eğitimi tamamlayan adaylar, “Yanlış Sigorta Uygulamaları Programı Başarı Sertifikası” almaya hak kazanacak.

Başa Dön

  http://www.segem.org.tr

Copyright © 2011 SEGEM