SAYI-17

OCAK 2013

image dsc

 

HABERLER

2012 Yılı Acente Teknik Personel Sertifika Gönderimleri Tamamlandı...
Devamını oku...
2012 Yılı Banka ve Özel Kurumlar Teknik Personel Sertifika Gönderimleri Tamamlandı…
Devamını oku...
Güvence Hesabı Eğitimi SEGEM Akademi'de…
Devamını oku...
Kosova Hazinesi Teknik Yardım Dairesi, Segem’i Ziyaret Etti…
Devamını oku...

EĞİTİM VE SINAVLAR

2013 Yılı Acente Teknik Personel Eğitimi başvuruları 28 Ocak 2013 Tarihinde Başlıyor...
Devamını oku...
SEGEM Acente Yenileme Eğitimi Başvuruları (2012 Yılında Başvuru Yapamayan, Yenileme Eğitiminde Başarısız Olan Veya Eğitimi Süresi İçinde Tamamlamayan Adaylar İçin) 14 Ocak 2013 Tarihinde Başlıyor...
Devamını oku...
Sigorta Şirketlerine Yönelik "Yanlış Sigorta Uygulamaları Eğitimi" Başladı...
Devamını oku...
Yabancı Ülkelerde Eksperlik Belgesi Sahibi Olup Türkiye’de Eksperlik Yapmak İsteyenler İçin Türk Sigortacılık Mevzuatı Sınav Başvuruları Tamamlandı...
Devamını oku...
SEGEM, Tarım Sigortaları Eksperleri Değerlendirme Sınavı’nı 12 Ocak 2013 Tarihinde Düzenleyecek...
Devamını oku...

2012 Yılı Acente Teknik Personel Sertifika Gönderimleri Tamamlandı...

2012 yılı acente teknik personel eğitimlerinin tamamlanmasını takiben 24 Kasım 2012 tarihinde İstanbul, Ankara ve İzmir il merkezlerinde gerçekleştirilen sınavda başarılı olarak teknik personel sertifikası almaya hak kazanan 1230 adayın sertifikaları SEGEM tarafından, online başvuru formunda belirtmiş oldukları adreslere iletildi.

Başa Dön...

w

2012 Yılı Banka ve Özel Kurumlar Teknik Personel Sertifika Gönderimleri Tamamlandı…

2012 yılı banka ve özel kurumlar teknik personel eğitimlerinin tamamlanmasını takiben gerçekleştirilen sınavlarda başarılı olarak teknik personel sertifikası almaya hak kazanan 1953 adayın sertifikaları, SEGEM tarafından görev aldıkları banka ve özel kurumların genel müdürlüklerine iletildi.

Başa Dön...

w

Güvence Hesabı Eğitimi, SEGEM Akademi'de…

Kurulduğu günden bu yana sigorta sektörü çalışanlarına farklı mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri sunan SEGEM Akademi'nin çalışmaları sektör kurumları ile işbirliğinde sürüyor.

SEGEM tarafından Sigorta Tahkim Komisyonu ve Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu ile işbirliğinde gerçekleştirilen e-öğrenme geliştirme çalışmalarının ardından Güvence Hesabı ile işbirliğinde bir e-öğrenme modülü daha hazırlandı.

Bu eğitimle SEGEM Akademi kullanıcılarına Güvence Hesabının yapısı ve işleyişi, Hesap kapsamında yer alan zorunlu sigortalar, Hesaba başvuru koşulları hakkında kapsamlı bilgi verilmesi amaçlanıyor. Eğitime, SEGEM Akademi üzerinden 7 gün 24 saat erişim sağlanabilecek.

Başa Dön...

w

Kosova Hazinesi Teknik Yardım Dairesi, Segem’i Ziyaret Etti…

Kosova Merkez Bankası’na bağlı Kosova Hazinesi Teknik Yardım Dairesi Sigorta Müşaviri Russel Lamb, 24 Aralık 2012 tarihinde SEGEM’i ziyaret etti.

IMG_2426

Russel Lamb ziyaretinin başlangıcında SEGEM yetkililerine Kosova sigorta sektörü, kurumları, denetim ve gözetim otoritesi ile yeni çıkartılan sigortacılık yasaları ile ilgili bilgi verdi. Bunu takiben, SEGEM Müdür Yardımcısı Dr. Berna Özşar Kumcu ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Anı Püsküllüoğlu tarafından Russel Lamb’e SEGEM tarafından gerçekleştirilen eğitim ve sınav faaliyetleri ile Türk sigorta sektörü hakkında kapsamlı bilgi verildi.

Kosova Sigorta Birliği Genel Sekreteri Adem Selmani’nin SEGEM ziyaretinin devamı niteliğinde olan toplantıda, Kosova’nın ve diğer Balkan ülkelerinin sigorta sektörlerine yönelik eğitim faaliyetleri ile işbirliği olanakları değerlendirildi.

Başa Dön...

 

2013 Yılı Acente Teknik Personel Eğitimi başvuruları 28 Ocak 2013 Tarihinde Başlıyor...

Mesleğe yeni girecek ve/veya mesleki deneyim süresini tamamlamamış acente yöneticisi veya teknik personelinin, Sigorta Acenteleri Yönetmeliği’nin 19(1). maddesi uyarınca, SEGEM tarafından düzenlenen eğitimi tamamlamaları, yapılacak sınavda başarılı olmaları ve sertifika almaya hak kazanmaları gerekiyor.

28 Ocak-15 Şubat 2013 tarihleri arasında başvuruları tamamlanacak olan Sigorta Acenteleri Teknik Personel Eğitimi’ne, mesleğe yeni girecek ve acentelerde sigorta hizmetleri hakkında bilgilendirme, pazarlama ve satış işlemlerini yapmaya yetkili olacak teknik personel ile gerçek ve tüzel kişi acente yöneticileri ve müdürü veya bu unvanı taşımasa bile fiilen bu görevi yerine getirecekler ile özel kanunlarına göre kendilerine sigorta acenteliği yapma yetkisi verilmiş kurumlarda (Bankalar hariç) sigorta işlemlerinden sorumlu teknik personel katılacak.

23 Şubat’ta başlayacak eğitimlerde adaylar, 2 gün (13 saat) boyunca Temel Sigortacılık, Türkiye’de Sigorta Uygulamaları ve Sigortacılık Mevzuatı konularında kapsamlı bir eğitim alacak.

Eğitimlerin tamamlanmasını takiben adaylar 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü Adana, Ankara, İstanbul, İzmir ve Trabzon il merkezlerinde sınava katılacaklar.

Sınavda başarılı olan adaylar, Acente Teknik Personel Sertifikası almaya hak kazanacak ve teknik personel olarak sigorta acentelerinde görev alabilecek.

Başa Dön...

SEGEM

Acente Yenileme Eğitimi Başvuruları (2012 Yılında Başvuru Yapamayan, Yenileme Eğitiminde Başarısız Olan Veya Eğitimi Süresi İçinde Tamamlamayan Adaylar İçin) 14 Ocak 2013 Tarihinde Başlıyor...

Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) tarafından Sigorta Acenteleri Yönetmeliği uyarınca düzenlenecek “Sigorta Acenteleri Teknik Personel Yenileme Eğitimi” (2012 Yılında Başvuru Yapamayan, Yenileme Eğitiminde Başarısız Olan veya Eğitimi Süresi İçinde Tamamlamayan Adaylar İçin) başlıyor. Eğitime ilişkin kılavuz SEGEM internet sitesinde Ocak ayı başında yayınlanacak.

Eğitimin başvuruları 14 Ocak-11 Şubat 2013 tarihleri arasında alınacak. 2009 yılında Sigorta Acenteleri Teknik Personel eğitimine katılmış ve sertifika almaya hak kazanmış ancak 2012 yılında başvuru yapamayan, yenileme eğitiminde başarısız olan veya eğitimi süresi içinde tamamlamayan adayların 2013 yılında düzenlenecek yenileme eğitimine katılması gerekiyor.

E-öğrenme yöntemi ile hazırlanan Yenileme Eğitimi’ne SEGEM Akademi (http://www.segemakademi.org) üzerinden 14 Ocak-28 Şubat 2013 tarihleri arasında 7 gün 24 saat erişim sağlanabilecek.(SEGEM Akademi Tanıtım Videosu için lütfen tıklayınız)

SEGEM, SEGEM Akademi üzerinden yenileme eğitimine katılacak acente teknik personeline zorunlu “Sigorta Acenteleri Teknik Personel Yenileme Eğitimi”nin yanı sıra isteğe bağlı (seçmeli) eğitimlere de erişim imkanı sunacak. İsteğe bağlı (seçmeli) eğitimlere katılım tamamen kişilerin tercihine bağlı olacak ve bu eğitimler için ayrıca bir ücret alınmayacak.

Acentelerin mesleki bilgilerini arttırmak ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak üzere hazırlanan isteğe bağlı (seçmeli) eğitimler, “Mesleki Eğitimler” ve “Kişisel Gelişim Eğitimleri” olmak üzere iki ayrı kategoride yer alıyor.

“Mesleki Eğitimler” kapsamında SEGEM ve Sigorta Tahkim Komisyonu işbirliğinde hazırlanan “Sigortacılıkta Tahkim Eğitimi”; SEGEM ve Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu işbirliğinde hazırlanan “Yeşil Kart Sigorta Sistemi Eğitimi” ve SEGEM ve Güvence Hesabı işbirliğinde hazırlanan "Güvence Hesabı Eğitimi" yer alıyor.

“Kişisel Gelişim Eğitimleri” kapsamında ise acentelere Microsoft Ofis Programları (Word, Excel, Powerpoint, Outlook), Toplantı Yönetimi, Stres Yönetimi ve Çatışma Yönetimi konularındaki eğitimlere erişim imkanı sunuluyor.

SEGEM Akademi’nin tanıtım videosuna Facebook ve SEGEM internet sitesi üzerinden de erişim sağlanabilir.

Başa Dön...

Sigorta Şirketlerine Yönelik "Yanlış Sigorta Uygulamaları Eğitimi" Başladı...

Yanlış Sigorta Uygulamalarının Tespiti, Bildirimi ve Bu Uygulamalarla Mücadele Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 9. Maddesi uyarınca, sigorta şirketlerinin, yönetim kurulu dahil tüm çalışanlarının alması gereken yanlış sigorta uygulamaları eğitim başvuruları 10-21 Aralık 2012 tarihleri arasında tamamlandı.

E-öğrenme yöntemi ile hazırlanan Yanlış Sigorta Uygulamaları Eğitimi ‘ne SEGEM Akademi (http://www.segemakademi.org) üzerinden 10 Aralık - 29 Mart 2013 tarihleri arasında 7 gün 24 saat erişim sağlanabilecek.

Başa Dön

Yabancı Ülkelerde Eksperlik Belgesi Sahibi Olup Türkiye’de Eksperlik Yapmak İsteyenler İçin Türk Sigortacılık Mevzuatı Sınav Başvuruları Tamamlandı...

SEGEM, Sigorta Eksperleri Yönetmeliği’nin 5(3). Maddesi uyarınca uluslararası kabul görmüş sınavlar veya usûllerle eksperlik belgesi almış ve Türkiye’de eksperlik yapmak isteyen kişiler için “Türk Sigortacılık Mevzuatı Sınavı”nı düzenleyecek.

Sınava katılacak kişilerin, eksperlerde aranılan niteliklere sahip olmaları ve belge aldıkları ülke otoriteleri listesine kayıtlı olmaları gerekiyor.

1- 21 Aralık 2012 tarihleri arasında tamamlanan başvuru sürecini takiben SEGEM, 18 Mayıs 2013 tarihinde Türk Sigortacılık Mevzuatı Sınavı”nı gerçekleştirecek.

Başa Dön

SEGEM, Tarım Sigortaları Eksperleri Değerlendirme Sınavı’nı 12 Ocak 2013 Tarihinde Düzenleyecek...

SEGEM, T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından ruhsat verilen ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde tutulan Tarım Sigortaları Havuz Eksper Listesine kayıtlı olan ve halen aktif durumda görev alabilen bitkisel ve hayvan hayat sigortaları eksperleri için 12 Ocak 2013 tarihinde “Tarım Sigortaları Havuz Eksperleri Toplam Performans Değerlendirmesi Eksper Değerlendirme Sınavı” düzenlenleyecek.

Sınava, sınavın yapılacağı tarih itibariyle en az 2 yıl aktif görev yapan 12. Dönem ve öncesi eksperler katılabilecek.

Sınav, Adana, Antalya, Ankara, Bursa, Giresun, İstanbul, İzmir, Malatya il merkezlerinde düzenlenecek.

Başa Dön

  http://www.segem.org.tr

Copyright © 2011 SEGEM