SAYI-29

OCAK 2014

image dsc

SEGEM’in yeni resim yarışması başlıyor…
Devamını oku...
SEGEM, Türk Hava Yolları için yeni bir eğitim düzenliyor...
Devamını oku...
SEGEM 2014 yılı Sigorta İtiraz Hakemi Sınavı başvuruları başladı…
Devamını oku...
Sigorta eksper eğitimleri devam ediyor...
Devamını oku...
II. Dönem Acente Teknik Personel Sınavı sonuçları açıklandı…
Devamını oku...
2014 yılı Acente Teknik Personel Eğitimi başvuruları Ocak ayı itibariyle başlıyor...
Devamını oku...
II. Dönem Banka Teknik Personel Sınavı sonuçları açıklandı…
Devamını oku...
Aktüerlik Üçüncü Seviye Sınavları tamamlandı...
Devamını oku...

Sağlık, mutluluk, başarı ve huzur dolu bir yıl dileriz...
Sigortacılık Eğitim Merkezi

SEGEM’in yeni resim yarışması başlıyor…

Bilindiği üzere SEGEM, Sigorta Haftası etkinlikleri çerçevesinde, ilköğretim çağındaki çocukların sigorta kavramı ile tanışmasına, bu konuda düşünmeye ve düşüncelerini resim yoluyla ifade etmeye teşvik edilerek sigorta konusundaki bilgi ve farkındalıklarının arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla Türkiye genelinde 2012 yılında "Sigorta Yaptırıyorum Çünkü..." konulu ve 2013 yılında da “Çocuk Gözüyle Sigorta” konulu resim yarışmalarını düzenlemişti. SEGEM aynı amaçla, 2014 yılında Türkiye genelinde 5, 6, 7 ve 8 inci sınıf öğrencilerine yönelik “Sigorta, Güvencemizin Anahtarı!” konulu bir resim yarışması düzenliyor.


Ocak ayı içerisinde İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile ortaokullara duyurulmaya başlanacak olan yarışmaya katılacak resimlerin, 31 Mart 2014 tarihine kadar SEGEM’e iletilmesi gerekiyor. Her öğrenci yarışmaya, daha önce bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve sergilenmemiş en fazla 1 eserle katılabilecek ve resimler okul müdürlüklerince SEGEM’e iletilecek. Nisan ayında yapılacak olan değerlendirmeleri takiben sonuçlar Mayıs ayı içerisinde açıklanacak. Ödül töreni ise Sigorta Haftası’nın son günü olan 30 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul’da SEGEM’in yerleşik olduğu TOBB Plaza’da yapılacak. Başarılı bulunan eserler Haziran ayı boyunca TOBB Plaza Sergi Salonunda sergilenecek. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ve okul müdürlüklerine ödül ve plaketler verilecek.

Başa Dön...

SEGEM, Türk Hava Yolları için yeni bir eğitim düzenliyor...

SEGEM, Türk Hava Yolları Sigorta Müdürlüğü personeline yönelik olarak daha önce düzenlemiş olduğu Temel Sigortacılık Eğitimi’nin ikincisini düzenliyor.

Türk Hava Yolları personeli için ikincisi düzenlenecek olan Temel Sigortacılık Eğitimi 16-17 Ocak 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Birincisi 31 Ekim - 1 Kasım 2013 tarihlerinde düzenlenmiş olan Temel Sigortacılık Eğitiminde olduğu gibi eğitimi tamamlayan personel sınava tabi tutulacak ve sınavda başarılı olan personel SEGEM'den sertifika almaya hak kazanacak.

Başa Dön...

SEGEM

2014 yılı Sigorta İtiraz Hakemi Sınavı başvuruları başladı…

Bilindiği üzere, 24 Temmuz 2013 tarihli ve 28717 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sigortacılıkta Tahkime İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik uyarınca Sigorta Tahkim Komisyonu’nda itiraz hakemlerinin seçiminde mesleki bilgi düzeylerinin ölçülmesi amacıyla sınav şartı getirilmiş bulunuyor.

SEGEM bu amaçla 1 Mart 2014 tarihinde Ankara, İstanbul, İzmir, Adana il merkezinde sınav düzenleyecek. Adaylar sınava 1-31 Ocak 2014 tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek.Sigorta ve İtiraz Hakemi Sınavına ilişkin ayrıntılı bilgilere, www.segem.org.tr ve www.sigortatahkim.org.tr internet sitelerinden ulaşmak mümkün.

Başa Dön...

Sigorta eksper eğitimleri devam ediyor...

5684 sayılı Sigortacılık Kanunu’na dayanılarak hazırlanan Sigorta Eksperleri Yönetmeliği’nin 12. maddesinin birinci fıkrası uyarınca sigorta eksperlerinin SEGEM tarafından beş yılda bir düzenlenecek eğitimlere katılması gerekiyor.

Bu kapsamda SEGEM, 1 Ocak 2009 öncesinde ruhsat almış sigorta eksperlerinden levhaya kayıtlı olarak faaliyette bulunanlar için eğitim düzenliyor. Bu amaçla, e-öğrenme yöntemiyle hazırlanmış olan ve Eylül ayı itibariyle başlayan “Temel Eğitim” ve “Yangın, Doğal Afet, Kaza ve Hırsızlık” branşı ile "Mühendislik" branşı eğitimleri, eksperlerden gelen yoğun talep üzerine 28 Şubat 2014 mesai bitimine kadar uzatıldı.

Başa Dön

II. Dönem Acente Teknik Personel Sınavı sonuçları açıklandı…

5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri nezdinde teknik personel olarak faaliyette bulunacak kişiler için SEGEM tarafından II. Dönem Temel Sigortacılık Eğitimi düzenlendi. 7 Eylül tarihinde başlayan eğitim, Ankara, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu ve İzmir il merkezlerinde gerçekleştirildi. 2 gün süren eğitimlerin tamamlanmasını takiben 23 Kasım 2013 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde merkezi sınav düzenlendi. Sınav sonuçları SEGEM internet sitesinden (www.segem.org.tr) duyuruldu.

Sınavda başarılı olan adaylar Sigorta Acenteleri Teknik Personel Sertifikası almaya hak kazandılar.

Başa Dön

2014 yılı Acente Teknik Personel Eğitimi başvuruları Ocak ayı itibariyle başlıyor...

SEGEM, 5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri nezdinde teknik personel olarak faaliyette bulunacak kişiler için temel sigortacılık eğitimi düzenleyecek.

Adaylar, birinci dönem eğitimlerine 2014 yılının Ocak ayı içerisinde başvurabilecekler. Birinci dönem eğitimleri 12 Şubat-28 Nisan 2014 tarihleri arasında Ankara, Antalya, Diyarbakır, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, İzmir ve Trabzon il merkezlerinde gerçekleştirilecek.

İkinci dönem eğitimlerine ilişkin başvurular ise Ağustos 2014 tarihi itibariyle yapılacak ve eğitimler Ankara, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, İzmir il merkezilerinde gerçekleştirilecek.

Eğitim programı ve başvuru ile ilgili ayrıntılı bilgiler, Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) internet sitesinde (www.segem.org.tr) yayınlanacak.

Başa Dön

II. Dönem Banka Teknik Personel Sınavı sonuçları açıklandı...

9 Eylül 2013 tarihi itibariyle başlayan banka ve özel kurumlara yönelik II. dönem teknik personel eğitimi 31 Ekim 2013 tarihinde sona erdi. İki günlük teknik personel eğitimini tamamlayan adaylar, 7 Aralık 2013 tarihinde İstanbul, Ankara ve İzmir il merkezlerinde düzenlenen sınava katıldılar.

Sınav sonuçları SEGEM internet sitesinden (www.segem.org.tr) duyuruldu. Sınavda başarılı olan adaylar çalıştıkları kurumlarda teknik personel olarak görev alabilecekler.

Başa Dön

Aktüerlik Üçüncü Seviye Sınavları tamamlandı...

SEGEM tarafından düzenlenen 2013 yılı Aktüerlik Sınavları kapsamında, Üçüncü Seviye Sınavları için 29 Kasım 2013 tarihi itibariyle başlayan başvurular, 13 Aralık 2013 tarihinde sona erdi. Sınava, ikinci seviye sınavlarını başarıyla tamamlayan kişiler başvurabildiler.

Üçüncü Seviye Aktüerlik Sınavlarını oluşturan Hayat Sigortaları Sınavı 14 Aralık 2013, Finans Yatırım ve Risk Yönetimi Sınavı 15 Aralık 2013, Emeklilik Sistemleri Sınavı 22 Aralık 2013 ve Hayat-Dışı Sigortalar Sınavı da 29 Aralık 2013 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Başa Dön

  http://www.segem.org.tr

Copyright © 2011 SEGEM