SAYI-6

ŞUBAT 2012

image dsc

HABERLER

SEGEM Resim Yarışması Başlıyor...
Devamını oku...
SEGEM Eğitim ve Sınav Duyuruları Facebook’ta...
Devamını oku...

 

EĞİTİM VE SINAVLAR

2012 Yılı Banka ve Özel Kurumlar İçin Düzenlenen “Eğiticinin Eğitimi Programı” Tamamlandı...
Devamını oku...
SEGEM Banka ve Özel Kurumlar İçin Teknik Personel Eğitimleri Başlıyor...
Devamını oku...
2012 Yılı Broker Teknik Personel Eğitimleri Başlıyor...
Devamını oku...
2012 Yılı Acente Teknik Personel Eğitimleri Başlıyor...
Devamını oku...
SEGEM Aktüer Eğitimi Başvuruları 1 Şubat’ta Başlıyor...
Devamını oku...

SEGEM Resim Yarışması Başlıyor...

SEGEM, “Sigortacılık Haftası” etkinlikleri çerçevesinde yurt genelinde “Sigorta Yaptırıyorum Çünkü…” konulu bir resim yarışması düzenliyor.

 

Bilindiği üzere, Mayıs ayının son haftası Hazine Müsteşarlığı tarafından “Sigortacılık Haftası” olarak ilan edilmiş bulunuyor. Hafta boyunca sigorta sektöründe faaliyet gösteren kurumlar tarafından yurt genelinde sigorta bilincinin arttırılmasına yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.

 

 

Bu etkinlikler kapsamında, SEGEM, ilköğretim çağındaki çocukların sigorta kavramı ile tanışmasına, bu konuda düşünmeye ve düşüncelerini resim yoluyla ifade etmeye teşvik edilerek sigorta konusundaki bilgi ve farkındalıklarının arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla Türkiye genelinde 4, 5 ve 6. sınıf ilköğretim öğrencilerine (10-12 yaş grubu) yönelik “Sigorta Yaptırıyorum Çünkü…” konulu bir resim yarışması düzenliyor.

 

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile ilköğretim okullarına Ocak ayı içerisinde duyurulmaya başlanan yarışmaya katılacak olan resimlerin, 30 Mart 2012 tarihine kadar SEGEM’e iletilmesi gerekiyor. Her öğrenci yarışmaya, daha önce bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve sergilenmemiş en fazla 1 eserle katılabilecek. Resimler, okul müdürlüklerince ön elemeye tabi tutulacak ve okul müdürlüklerinin belirleyeceği en fazla 3 eser SEGEM’e iletilecek. Nisan ayında yapılacak olan değerlendirmeleri takiben sonuçlar Mayıs ayı içerisinde açıklanacak. Ödül töreni ise Sigortacılık Haftasının son günü olan 1 Haziran 2012 tarihinde İstanbul’da SEGEM’in yerleşik olduğu TOBB Plaza’da yapılacak. Başarılı bulunan eserler Haziran ayı boyunca TOBB Plaza Sergi Salonunda sergilenecek. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ve okul müdürlüklerine ödül ve plaketler verilecek.

 

Resim Yarışması Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin

Bkz. http://www.segemresimyarismasi.com ve http://www.segem.org.tr
 

Başa Dön...

SEGEM Eğitim ve Sınav Duyuruları Facebook’ta...

SEGEM eğitim ve sınav duyuruları ile etkinlik haberleri bundan böyle Facebook’ta yayımlanacak.

http://www.facebook.com/SigortacilikEgitimMerkezi adresi üzerinden haberlere, duyurulara ve SEGEM ile ilgili merak ettiğiniz pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.  

Başa Dön...

 

2012 Yılı Banka ve Özel Kurumlar İçin Düzenlenen “Eğiticinin Eğitimi Programı” Tamamlandı…

SEGEM tarafından bankalara ve özel kanunla kurulmuş ve kendilerine sigorta acenteliği yapma yetkisi tanınan kurumlara yönelik olarak hazırlanan “Eğiticinin Eğitimi Programı”, 20-21-22 Ocak 2012 tarihlerinde gerçekleşti.

3 gün süren “Eğiticinin Eğitimi Programı”nda eğitimciler, Sigortacılığa İlişkin Kavramsal Çerçeve, Acentelere İlişkin Kavramsal ve Hukuksal Çerçeve, Türkiye’de Sigorta Uygulamaları ve Bankalar konu başlıklarında toplam 21 saatlik eğitim aldı.

 

Başa Dön...

SEGEM

Banka ve Özel Kurumlar İçin Teknik Personel Eğitimleri Başlıyor…

Banka ve Özel Kurumlar için Teknik Personel Eğitimleri, 1 Şubat 2012 tarihinde başlıyor.

20-21-22 Ocak 2012 tarihlerinde düzenlenen “Eğiticinin Eğitimi Programı”na katılarak sertifika almaya hak kazanan 15 bankadan 39 eğitimci ile 2010 ve 2011 yıllarında Eğiticinin Eğitimi Sertifikası alan eğitimciler, Şubat-Nisan dönemlerinde, kendi kurumlarında sigortacılık işlemi yapan kişilere teknik personel eğitimi verecekler.

İki günlük teknik personel eğitimini tamamlayan adaylar, 28 Nisan 2012 tarihinde düzenlenecek merkezi sınava katılacaklar. Sınavda başarılı olan adaylar, Acente Teknik Personel Sertifikasını almaya hak kazanacak ve teknik personel olarak görev alabilecek.

Başa Dön...

2012 Yılı Broker Teknik Personel Eğitimleri Başlıyor...

Sigorta ve Reasürans Brokerleri Yönetmeliği’nin 23(1). maddesi uyarınca broker teknik personeli ile yöneticilerinin SEGEM tarafından düzenlenen eğitimlere katılması gerekiyor.

2-23 Aralık 2011 tarihinde başvuruları tamamlanan Sigorta ve Reasürans Brokerleri Teknik Personel Eğitimine, sigorta ve/veya reasürans brokerliğinde, sigortalıya tanıtım ve bilgilendirme, sigorta risklerinin değerlendirme, tekliflerin hazırlanma ve sonuçlandırma işlemlerini yapmaya yetkili olan teknik personel ile brokerlik faaliyetinde bulunacak tüzel kişilik genel müdür ve genel müdür yardımcıları veya başka unvanla anılsalar bile bu görevleri yerine getirenler ile merkez ve şubede şirketi sigorta işlemleri bakımından temsil ve ilzama yetkili olan broker yöneticileri katılacak.

Eğitimler 11 Şubat’ta başlayacak olup 8 Nisan 2012’de sona erecek. Katılımcılar, "Temel Eğitimleri" tamamlamalarını takiben, "Branş Eğitimleri"ne katılacak.

Eğitimlerin tamamlanmasını takiben, 14 Nisan 2012 tarihinde “Broker Teknik Personel Sınavı” düzenlenecek.

Başa Dön

2012 Yılı Acente Teknik Personel Eğitimleri Başlıyor...

Eğitime katılmak isteyen adayların başvurularını, 30 Ocak-17 Şubat 2012 tarihleri arasında gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Acente Teknik Personel Eğitimleri, 24 Şubat- 29 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Eğitimi tamamlayacak adaylar, 9 Haziran 2012 Cumartesi günü saat 13:00’te, Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, İstanbul-Avrupa, İstanbul-Anadolu, İzmir, Gaziantep ve Trabzon il merkezlerinde düzenlenecek olan merkezi sınava katılacaklar.

Sigorta Acenteleri Teknik Personel Eğitimine, mesleğe yeni girecek ve aşağıda belirtilen şartları taşıyan kişilerin katılması gerekiyor:

  • Acentelerde sigorta hizmetleri hakkında bilgilendirme, pazarlama ve satış işlemlerini yapmaya yetkili olacak teknik personel ile gerçek ve tüzel kişi acente yöneticileri ve müdürü veya bu unvanı taşımasa bile fiilen bu görevi yerine getirecekler,
  • Özel kanunlarına göre kendilerine sigorta acenteliği yapma yetkisi verilmiş kurumlarda (Bankalar hariç) sigorta işlemlerinden sorumlu teknik personel.

2012 Yılı Acente Teknik Personel Eğitimi Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için
Bkz. http://www.segem.org.tr/duyuruDetay.asp?DuyuruID=203

Başa Dön

SEGEM Aktüer Eğitimi Başvuruları 1 Şubat’ta Başlıyor...

Aktüerler Yönetmeliği’nin 15(3). Maddesi uyarınca, sicile kayıtlı aktüerlerin, SEGEM tarafından düzenlenen eğitimlere katılması gerekiyor.

1-20 Şubat 2012 tarihleri arasında başvuruları alınacak eğitim programında aktüerler, Finansal Tablolar ve Analizi, Finansal Tablo Çeşitleri, Mali Rasyolar, Sigorta ve Emeklilik Şirketlerinin Değerlemesi, Risk Sermayesi Hesaplaması, EV-EEV-MCEV, Finans Kuramı ve Aktüerya konularında 5 gün boyunca eğitim alacaklar.

Sicile kayıtlı aktüerlerin başvurularını tamamlamalarını takiben, kontenjanın uygun olması halinde, stajyer/yardımcı aktüer ve şirketlerin aktüerya birimlerinde görev alan kişilere de eğitime katılma imkanı sunulacak.

İlgili eğitimleri 16-17-18 ve 24-25 Mart 2012 tamamlayan aktüerler, sertifika almaya hak kazanacaklar.

2012 Yılı Aktüer Eğitimi Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için
Bkz. http://www.segem.org.tr/duyuruDetay.asp?DuyuruID=202

Başa Dön

  http://www.segem.org.tr

Copyright © 2011 SEGEM