SAYI-30

ŞUBAT 2014

image dsc

SEGEM Resim Yarışması yurt genelindeki bütün ortaokullara duyuruldu…
Devamını oku...
SEGEM, Türk Hava Yolları için yeni bir eğitim düzenledi...
Devamını oku...
SEGEM Banka ve Özel Kurumlara yönelik “Eğiticinin Eğitimi Programı” başvuruları sona erdi…
Devamını oku...
2014 yılı Banka ve Özel Kurumlar Teknik Personel Eğitimleri başlıyor...
Devamını oku...
2014 yılı Sigorta İtiraz Hakemi Sınavı başvuruları sona erdi…
Devamını oku...
Sigorta eksper eğitimleri 28 Şubat 2014 tarihinde sona erecek...
Devamını oku...
Sigorta Eksperlerine Yönelik "Risk Mühendisliği ve Riziko Teftiş Eğitimleri" tekrarlanıyor…
Devamını oku...
II. Dönem Acente Teknik Personel Sertifikalarının gönderimi tamamlandı...
Devamını oku...
2014 yılı Acente Teknik Personel Eğitimleri 8 Şubat 2014 tarihinde başlıyor...
Devamını oku...

SEGEM Resim Yarışması yurt genelindeki bütün ortaokullara duyuruldu…

Bilindiği gibi, SEGEM, Sigorta Haftası etkinlikleri çerçevesinde, ilköğretim çağındaki çocukların sigorta kavramı ile tanışmasına, bu konuda düşünmeye ve düşüncelerini resim yoluyla ifade etmeye teşvik edilerek sigorta konusundaki bilgi ve farkındalıklarının arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla Türkiye genelinde 5, 6, 7 ve 8 inci sınıf öğrencilerine yönelik “Sigorta, Güvencemizin Anahtarı!” konulu yeni bir resim yarışması düzenliyor.

SEGEM’in bu yıl üçüncüsünü düzenlediği resim yarışmasının konusu “Sigorta, Güvencemizin Anahtarı!” olarak belirlendi. Resim yarışması Ocak ayı içerisinde İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile yurt genelindeki bütün ortaokullara duyuruldu ve yarışma takvimi ilerlemeye başladı. Yarışmaya katılacak resimlerin, 31 Mart 2014 tarihine kadar SEGEM’e iletilmesi gerekiyor. Her öğrenci yarışmaya, daha önce bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve sergilenmemiş en fazla 1 eserle katılabilecek ve resimler okul müdürlüklerince SEGEM’e iletilecek. Nisan ayında yapılacak olan değerlendirmeleri takiben sonuçlar Mayıs ayı içerisinde açıklanacak. Ödül töreni ise Sigorta Haftası’nın son günü olan 30 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul’da SEGEM’in yerleşik olduğu TOBB Plaza’da yapılacak. Başarılı bulunan eserler Haziran ayı boyunca TOBB Plaza Sergi Salonunda sergilenecek. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ve okul müdürlüklerine ödül ve plaketler verilecek.

Başa Dön...

SEGEM, Türk Hava Yolları için yeni bir eğitim düzenledi...

SEGEM, Türk Hava Yolları Sigorta Müdürlüğü personeline yönelik olarak daha önce düzenlemiş olduğu Temel Sigortacılık Eğitimi’nin ikincisini düzenledi.

Eğitim, 16-17 Ocak 2014 tarihlerinde gerçekleştirildi. Birincisi 31 Ekim - 1 Kasım 2013 tarihlerinde düzenlenmiş olan Temel Sigortacılık Eğitiminde olduğu gibi eğitimi tamamlayan personel sınava tabi tutuldu ve sınavda başarılı olan personel SEGEM'den sertifika almaya hak kazandı.

Başa Dön...

SEGEM

Banka ve Özel Kurumlara yönelik “Eğiticinin Eğitimi Programı” başvuruları sona erdi…

Banka ve Özel Kurumlara Yönelik “Eğiticinin Eğitimi Programı”na katılmak isteyen adaylar başvurularını, 2- 31 Ocak 2014 tarihleri arasında gerçekleştirdiler.

6-7-8 Şubat 2014 tarihlerinde düzenlenecek olan “Eğiticinin Eğitimi Programı”nda eğitimciler, Sigortacılığa İlişkin Kavramsal Çerçeve, Acentelere İlişkin Kavramsal ve Hukuksal Çerçeve, Türkiye’de Sigorta Uygulamaları ve Bankalar konu başlıklarında toplam 21 saatlik eğitim alacak.

Eğiticinin Eğitimi Programı’na katılarak sertifika almaya hak kazanan eğitimciler, 10 Şubat- 31 Mart 2014 tarihleri arasında aylarında kendi kurumlarında sigortacılık işlemi yapan kişilere teknik personel eğitimi verecekler.

Başa Dön...

2014 yılı Banka ve Özel Kurumlar Teknik Personel Eğitimleri başlıyor…

SEGEM tarafından düzenlenen Banka ve Özel Kurumlara Yönelik Teknik Personel Eğitimine başvurular 2 Ocak 2014 tarihinde başladı ve 31 Ocak 2014 tarihinde sona erdi.

Banka ve Özel Kurumlara Yönelik Teknik Personel Eğitimine, mesleğe yeni girecek ve aşağıda belirtilen şartları taşıyan kişilerin katılması gerekiyor:

• Bankaların ve özel finans kurumlarının genel merkezlerinde sigortacılık işlemlerini yapmaya yetkili olan personel ile ilgili bankanın sigorta acenteliği yapan şubelerinde görevli teknik personel,

• Bankaların haricinde 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu’nun 23 üncü maddesinin onuncu fıkrasında belirtilen kurumların sigorta acenteliği bölümünde görev alanlar ve sigorta işlemlerinden sorumlu teknik personel.

Banka ve Özel Kurumlara Yönelik Teknik Personel Eğitimleri, SEGEM tarafından düzenlenen Eğiticinin Eğitimi Programına katılarak Eğiticinin Eğitimi Sertifikası alan eğitimciler tarafından kendi kurumlarında 10 Şubat- 31 Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İki günlük teknik personel eğitimini tamamlayan adaylar, daha önce 19 Nisan 2014 tarihinde düzenleneceği duyurulan ancak Açık Öğretim sınav tarihinde sonradan yapılan değişiklik sebebi ile 26 Nisan 2014 olarak değiştirilen tarihte Antalya, Ankara, Diyarbakır, İstanbul, İzmir ve Trabzon illerinde düzenlenecek olan merkezi sınava katılacaklar.

Sınavda başarılı olan adaylar, Teknik Personel Sertifikası almaya hak kazanacak ve kurumlarında teknik personel olarak görev alabilecek.

Başa Dön

2014 yılı Sigorta İtiraz Hakemi Sınavı başvuruları sona erdi…

Bilindiği üzere, 24 Temmuz 2013 tarihli ve 28717 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sigortacılıkta Tahkime İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik uyarınca Sigorta Tahkim Komisyonu’nda itiraz hakemlerinin seçiminde mesleki bilgi düzeylerinin ölçülmesi amacıyla sınav şartı getirilmiş bulunuyor.

SEGEM bu amaçla 1 Mart 2014 tarihinde Ankara, İstanbul, İzmir, Adana il merkezinde sınav düzenleyecek. Sınav başvuruları 1 Ocak 2014 tarihinde başladı ve 31 Ocak 2014 tarihinde sona erdi. Sigorta ve İtiraz Hakemi Sınavına ilişkin ayrıntılı bilgilere, www.segem.org.tr ve www.sigortatahkim.org.tr internet sitelerinden ulaşmak mümkün.
Başa Dön

Sigorta eksper eğitimleri 28 Şubat 2014 tarihinde sona erecek...

5684 sayılı Sigortacılık Kanunu’na dayanılarak hazırlanan Sigorta Eksperleri Yönetmeliği’nin 12. maddesinin birinci fıkrası uyarınca sigorta eksperlerinin SEGEM tarafından beş yılda bir düzenlenecek eğitimlere katılması gerekiyor.

Bu kapsamda SEGEM, 1 Ocak 2009 öncesinde ruhsat almış sigorta eksperlerinden levhaya kayıtlı olarak faaliyette bulunanlar için eğitim düzenliyor. Bu amaçla, e-öğrenme yöntemiyle hazırlanıp Eylül ayı itibariyle başlayan ve eksperlerden gelen yoğun talep üzerine uzatılan “Temel Eğitim” ve “Yangın, Doğal Afet, Kaza ve Hırsızlık” branşı ile "Mühendislik" branşı eğitimleri 28 Şubat 2014 tarihinde sona erecek.

Başa Dön

Sigorta Eksperlerine Yönelik "Risk Mühendisliği ve Riziko Teftiş Eğitimleri" tekrarlanıyor...

Hatırlanacağı gibi, SEGEM, 2013 yılında Ankara, İstanbul ve İzmir’de, branşlar itibariyle farklı uygulama örneklerinden hareketle sigorta eksperlerinin risk, risk yönetimi ve risk analizi konularındaki yetkinlik ve donanımlarının artmasına katkı sağlanması amacı ile sigorta eksperlerine yönelik “Risk Mühendisliği ve Riziko Teftiş Eğitimi" düzenlemişti.

Sigorta eksperlerinden gelen yoğun talep üzerine Mart ayı içerisinde İstanbul’da yeni bir “Risk Mühendisliği ve Riziko Teftiş Eğitimi" düzenlenecek. Eğitime ilişkin detaylar Şubat ayı içerisinde SEGEM internet sitesi üzerinden duyurulacak.

Başa Dön

II. Dönem Acente Teknik Personel Sertifikalarının gönderimi tamamlandı...

5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri nezdinde teknik personel olarak faaliyette bulunacak kişiler için SEGEM tarafından II. Dönem Temel Sigortacılık Eğitimi düzenlendi. 7 Eylül tarihinde başlayan eğitim, Ankara, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu ve İzmir il merkezlerinde gerçekleştirildi. 2 gün süren eğitimlerin tamamlanmasını takiben 23 Kasım 2013 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde merkezi sınav düzenlendi. Sınav sonuçları SEGEM internet sitesinden ( www.segem.org.tr) duyuruldu ve sınavda başarılı olan adayların hak ettikleri Acente Teknik Personel Sertifikalarının gönderimi tamamlandı.

Başa Dön

2014 yılı Acente Teknik Personel Eğitimleri 8 Şubat 2014 tarihinde başlıyor...

SEGEM, 5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri nezdinde teknik personel olarak faaliyette bulunacak kişiler için temel sigortacılık eğitimi düzenliyor.

Acente Teknik Personel Eğitimlerinin başvuruları 3-31 Ocak 2014 tarihleri arasında tamamlandı. Eğitimler, 8 Şubat-28 Nisan 2014 tarihleri arasında Ankara, Antalya, Diyarbakır, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, İzmir ve Trabzon il merkezlerinde gerçekleştirilecek. 2 gün sürecek ve yüz yüze gerçekleştirilecek olan eğitimi tamamlayan adaylar 24 Mayıs 2014 Cumartesi günü yapılacak olan merkezi sınava katılacaklar.

Sınavda başarılı olan adaylar, Acente Teknik Personel Sertifikası almaya hak kazanacak ve sigorta acentelerinde teknik personel olarak görev alabilecek.

Başa Dön

  http://www.segem.org.tr

Copyright © 2011 SEGEM