Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
Türkiye’de Sigortacılık ve Aktüerya Eğitimi Çalıştayı öncesi Çalışma Grupları Toplantısı İstanbul’da yapıldı...
 
EĞİTİM VE İSTİHDAM SORUNLARI İÇİN SEKTÖR BİR ARADA …

“Türkiye’de Sigortacılık ve Aktüerya Eğitimi Çalıştayı” öncesi Çalışma Grupları Toplantısı İstanbul’da yapıldı.

SEGEM’in organize ettiği ve sektörün katılımı ile gerçekleştirilecek olan, sektörün tüm kurumlarını bir araya getirmeyi, aynı eğitim adıyla kodlanmış bir sistemde üniversiteler arası farklılıkları ortaya koymayı, sektörün mezunlardan beklediği teknik ve bilgi donanımı ve iş olanaklarını tartışmayı, yasal eksiklikleri tespit etmeyi, üniversitelerin sektöre bakışı ve sektörün üniversitelere bakışını karşı karşıya getirmeyi, ortaya çıkacak sonuç ve öneriler doğrultusunda eğitim ve istihdam politikaları belirlemeyi amaçlayan   “ Türkiye’de Sigortacılık ve Aktüerya Eğitimi Çalıştayı”  öncesi Çalışma Grupları Toplantısı 24 Ocak 2011 tarihinde yapıldı. Toplantı, İstanbul ve Anadolu’daki üniversitelerden gelen akademisyenler, aktüerler, acente dernekleri/şirketlerinin yetkilileri, sigorta şirketlerinin yetkilileri, eksper dernekleri/ekspertiz şirketlerinin yetkilileri, Türkiye Bankalar Birliği yetkilileri, broker şirketlerinin yetkilileri, Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü uzmanları, Aktüerler Derneği yetkilileri, Sigorta Denetleme Kurulu uzmanları, Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı yetkilileri ve üniversitelerin sigortacılık ve aktüerlik bölümlerinin mezunları ve SEGEM yetkililerinden oluşan 86  kişinin katılımı ile gerçekleşti.
 
TOBB Konferans Salonunda SEGEM Müdürü Doç. Dr. Fuat ERDAL’ ın yaptığı açılış konuşması ile başlayan toplantı,  Faruk ÖMRÜUZAK’ın Organizasyon Komitesi adına yaptığı selamlama konuşması ile devam etti. Daha sonra Yrd. Doç. Dr. Özlem YALAZ  SEÇİM, Bologna Sürecinde Sigortaclık Eğitimi hakkında bilgiler aktardı.


 

Konuşmaların ardından, Üniversitelerde Sigortacılık Önlisans Eğitimi, Üniversitelerde Sigortacılık Lisans  Eğitimi, Üniversitelerde Sigortacılık Lisansüstü  Eğitimi, Üniversitelerde Aktüerya Lisans  Eğitimi, Üniversitelerde Aktüerya Lisansüstü  Eğitimi, Önlisans Mezunlarının İstihdamı,  Lisans ve Lisansüstü Mezunlarının İstihdamı konularında çalışacak olan yedi çalışma grubunun kendi içlerinde yapacakları toplantılara geçildi. Bu toplantılar da TOBB, TSRŞB ve SEGEM’e ait toplantı salonlarında yapıldı.
 

Tanışmanın ardından moderatör ve raportör seçimi ile devam eden Çalışma Grupları toplantıları, grup üyelerinin iletişiminin organize edilmesi, çalışma yapılacak konu başlıklarının tespiti, görev dağılımının yapılması, çalışma takviminin ve toplantı tarihlerinin belirlenmesi, görüş ve önerilerin alınması ile son buldu.
   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting