Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
Türkiye’de Sigortacılık ve Aktüerya Eğitimi Çalıştayı Kitabı Yayınlandı...
 
SEGEM tarafından 16-17 Nisan 2011 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Sigortacılık ve Aktüerya Eğitimi Çalıştayı çerçevesinde hazırlanan raporları içeren “Türkiye’de Sigortacılık ve Aktüerya Eğitimi Çalıştayı” kitabı yayınlandı.

Hatırlanacağı gibi, Çalıştay kapsamında 85 akademisyen/sektör temsilcisinin katılımıyla sigortacılık ve aktüerya eğitimi ile ilgili bölüm mezunlarının istihdamına ilişkin altı çalışma grubu oluşturulmuştu. Çalışma grupları tarafından mevcut durum analizleri yapılmış, sigortacılık ve aktüerya eğitimi ile istihdamına yönelik önerileri içeren kapsamlı raporlar hazırlanmıştı. SEGEM tarafından derlenen bu raporlar bir kitap haline getirildi.

Çalıştay kitabı başta Yükseköğretim Kurulu ve üniversiteler olmak üzere, sigorta sektörü kurumlarına, sigorta şirketlerine, ilgili sivil toplum kuruluşlarına, ulusal medyaya ve sigorta basınına dağıtılacak. Kitapların dağıtımını takiben SEGEM, Çalıştay çıktılarını üniversiteler ve sektörle paylaşmak amacıyla Türkiye genelinde toplantılar düzenleyecek.
   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting