Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
Sigorta Sektörünün Dünü, Bugünü, 2023 Hedef ve Beklentileri Konulu Ulusal Sigorta Sempozyumu Düzenlendi
 
Sektörün mevcut durumu ve Türk ekonomisindeki yerini incelemek, 2023 yılı beklenti ve hedeflerini belirlemek amacıyla Sigortacılık Haftası etkinlikleri kapsamında, 28 Mayıs 2012 tarihinde, T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı’nın himayesinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) katkıları ile SEGEM tarafından “Sigorta Sektörünün Dünü, Bugünü, 2023 Hedef ve Beklentileri” konulu ulusal bir sempozyum düzenlendi.Sempozyumun açılış konuşmaları T.C. Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve SEGEM Yönetim Komitesi Üyesi Ender Yorgancılar ile TSRŞB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Su tarafından gerçekleştirildi.

Türk Sigorta Sektörünün değerlendirildiği ilk oturumda; oturum başkanı Dr. Ahmet GENÇ “Sigorta Sektörümüzün Son On Yılı ve 2023 Beklentileri”ni aktardı. Ardından, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ender YORGANCILAR “2023 Perspektifinde Türk Girişimcilerin Sigorta Sektöründen Beklentileri”ni içeren bir sunum gerçekleştirdi. İlk oturumun son konuşmacısı olarak söz alan TSRŞB Genel Sekreteri Erhan TUNÇAY ise, “Türk Sigorta Sektörünün Gelişimi ve Türk Sigorta Sektörü 2023 Yılı Hedefleri"ni katılımcılara aktardı.Öğle yemeğinin ardından sempozyumun Sigorta ve BES Sektörlerinin Türk ekonomisindeki yeri ve geleceğinin değerlendirildiği ikinci oturumunda; oturum başkanlığını Emeklilik Gözetim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı ve AEGON Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Uğur TOZŞEKERLİ üstlendi. İkinci oturumun ilk konuşmacısı, Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Mete UĞURLU ‘Yatırım ve Tasarruf Aracı Olarak Sigorta (BES ve Hayat), Sigortanın Fon Yaratma Kapasitesi, Büyümeye Katkısı”nı içeren bir sunum gerçekleştirdi. Ardından, Ekonomist Deniz GÖKÇE “Türkiye Ekonomisinde Sigorta Sektörünün Yeri” hakkında görüşlerini katılımcılarla paylaştı.İkinci oturumun son konuşmacısı Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdür Yardımcısı, Selamet YAZICI ise, “İFM Çalışanları Kapsamında Sigorta Sektörünün Önemi” konusunda görüşlerini katılımcılara aktardı.

TSRŞB Genel Sekreteri Erhan TUNÇAY’ın oturum başkanlığında, “Türk Sigorta Sektörünün Bugünü, 2023 Yılı Hedef ve Beklentileri”nin aktarıldığı son oturumda; ilk konuşmacı olarak TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Levent ERGUN “Türk Sigorta Sektöründe Acentelerin Rolü ve 2023 Vizyonu”nu içeren bir sunum gerçekleştirdi.Ardından, TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi Başkanı Yalçın KAYA “Gelişen Dünyada Eksperlerin Yeri ve 2023 Vizyonu” hakkında görüşlerini aktardı. Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği Başkanı Basri BATIKARAYEL ise “Türk Sigorta Sektörünün Gelişiminde Brokerlerin Rolü ve 2023 Yılı Vizyonu”nu içeren bir sunum gerçekleştirdi. Son olarak, Sigortacılık Eğitim Merkezi Müdür Vekili Dr. Berna ÖZŞAR KUMCU “Türk Sigorta Sektörünün Gelişiminde Sigorta Eğitiminin Önemi” konusunda bir sunum yaptı.
   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting