Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
Sigorta Acentelerine Yönelik Teknik Personel Yenileme Eğitimi Başvuruları 3 Eylül 2012 Tarihinde Başlıyor...
 
Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) tarafından Sigorta Acenteleri Yönetmeliği uyarınca düzenlenen “2012 Yılı Sigorta Acenteleri Teknik Personel Yenileme Eğitimi” başlıyor. Eğitime ilişkin kılavuz SEGEM internet sitesinde yayınlandı.

Eğitimin başvuruları 3-24 Eylül 2012 tarihleri arasında alınacak. 2009 yılında Sigorta Acenteleri Teknik Personel eğitimine katılmış ve sertifika almaya hak kazanmış adayların yenileme eğitimine katılması gerekiyor.

E-öğrenme yöntemi ile hazırlanan Yenileme Eğitimi’ne SEGEM Akademi (http://www.segemakademi.org) üzerinden 3 Eylül-24 Aralık 2012 tarihleri arasında 7 gün 24 saat erişim sağlanabilecek. (SEGEM Akademi Tanıtım Videosu için lütfen tıklayınız)

SEGEM, SEGEM Akademi üzerinden yenileme eğitimine katılacak acente teknik personeline zorunlu “Sigorta Acenteleri Teknik Personel Yenileme Eğitimi”nin yanı sıra isteğe bağlı (seçmeli) eğitimlere de erişim imkanı sunacak. İsteğe bağlı (seçmeli) eğitimlere katılım tamamen kişilerin tercihine bağlı olacak ve bu eğitimler için ayrıca bir ücret alınmayacak.

Acentelerin mesleki bilgilerini arttırmak ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak üzere hazırlanan isteğe bağlı (seçmeli) eğitimler, “Mesleki Eğitimler” ve “Kişisel Gelişim Eğitimleri” olmak üzere iki ayrı kategoride yer alıyor.

“Mesleki Eğitimler” kapsamında SEGEM ve Sigorta Tahkim Komisyonu işbirliğinde hazırlanan “Sigortacılıkta Tahkim Eğitimi” ile SEGEM ve Türkiye Motorlu Taşıt Bürosu işbirliğinde hazırlanan “Yeşil Kart Sigorta Sistemi Eğitimi” yer alıyor.

“Kişisel Gelişim Eğitimleri” kapsamında ise acentelere Microsoft Ofis Programları (Word, Excel, Powerpoint, Outlook), Toplantı Yönetimi, Stres Yönetimi ve Çatışma Yönetimi konularındaki eğitimlere erişim imkanı sunuluyor.

SEGEM Akademi’nin tanıtım videosuna Facebook ve SEGEM internet sitesi üzerinden de erişim sağlanabilir.
   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting