Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
SEGEM ve Dünya Bankası işbirliği ile Tekafül ve Mütüel Sigorta Konferansı gerçekleştirilecek…
 
SEGEM ve Dünya Bankası İşbirliği ile "Değişen Dünyada Kooperatif Sigortacılığı ve Tekafül" Konulu Uluslararası Konferans

  

(12-13 Kasım İstanbul Ceylan İntercontinental Otel)

Ülkemizde sigortacılığın geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve tanıtımı için harcanan çabaların özellikle son yıllarda büyük ölçüde arttığı görülmektedir. Bununla birlikte, bazı  hassasiyetler geleneksel sigorta ürünlerine erişimi olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Sigortanın daha geniş kitlelere ulaştırılmasının sağlanması amacıyla dünya genelinde farklı sigorta model ve ürünlerinin geliştirildiği görülmektedir.

Bu çerçevede, mütüel sigortacılık ve diğer karma sigorta modellerini incelemek, tekafül yapılarının uygulanmasına ilişkin işlevsel çözümler getirmek, bu alanlardaki iyi uygulama örneklerini paylaşmak ve tekafülün mikro sigorta piyasalarında uygulanabilirliğini ele almak amacıyla 12-13 Kasım 2012 tarihlerinde Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) ve Dünya Bankası işbirliği ile İstanbul Ceylan Intercontinental Otel'de "Değişen Dünyada Mütüel Sigortacılık ve Tekafül" konulu uluslararası bir konferans düzenlenmektedir.

Konferans, yerli ve yabancı sigortacıları, düzenleme ve denetleme kurumu temsilcilerini, akademisyenleri ve ilgili kurum temsilcilerini biraraya getirecektir. Konferansta ayrıca Dünya Bankası tarafından hazırlanan "Mütüel Sigortacılık ve Tekafül: Risk Yönetimine Alternatif Yaklaşımlar" başlıklı kitabın tanıtımı da gerçekleştirilecektir. Konferans programı aşağıdaki linkte yer almakta olup konferansa ilişkin bilgilere http://www.segem.org.tr ve http://go.worldbank.org/KLXGXPZ360 adresleri üzerinden erişim sağlamak mümkündür.


>> KONFERANS PROGRAMI için lütfen tıklayınız...

   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting