Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
Dünya Bankası ve SEGEM İşbirliğiyle Değişen Dünya’da Mütüel Sigortacılık ve Tekafül Konulu Uluslararası Konferans Düzenlendi...
 

Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) ve Dünya Bankası işbirliği ile "Değişen Dünya’da Mütüel Sigortacılık ve Tekafül" konulu uluslararası konferans 12-13 Kasım 2012 tarihlerinde İstanbul Ceylan Intercontinental Otel'de düzenlendi.

Mütüel sigortacılık ve diğer karma sigorta modellerini incelemek, tekafül yapılarının uygulanmasına ilişkin işlevsel çözümler getirmek, bu alanlardaki iyi uygulama örneklerini paylaşmak ve tekafülün mikro sigorta piyasalarında uygulanabilirliğini ele almak amacıyla düzenlenen konferansa, Türk ve dünya sigorta sektöründen çok sayıda davetli katıldı.

Konferansın açılış konuşmaları Dünya Bankası Yönetici Direktörü Mahmoud Mohieldin ve Hazine Müsteşar Yardımcısı Burhanettin Aktaş tarafından yapıldı. Moderatörlüğünü Dünya Bankası Kıdemlı Finans Sektörü Uzmanı Serap Gönülal’ın yaptığı konferansta, Uluslararası Kooperatif ve Mütüel Sigorta Federasyonu (ICMIF) Başkan Yardımcısı Sabbir Patel ile Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü ve SEGEM Yönetim Komitesi Başkanı Dr. Ahmet Genç de birer konuşma yaptı.      

Konferansın ilk gününde "Mütüel Sigorta ve Tekafül: Finansal Kapsama Araçları", "Mütüel Sigorta ve Tekafülün Uygulanması", "Karma Sigorta Yapıları" ve "Mikrotekafül: Mikrofinansın Eksik Parçası" başlıklı oturumlar gerçekleştirildi.

İlk günün sonunda SEGEM tarafından Divan Kuruçeşme’de bir gala yemeği düzenlendi.    

Konferansın ikinci gününde ise Dünya Bankası’nın “Mütüel Sigortacılık ve Tekafül: Risk Yönetimine Alternatif Yaklaşımlar" isimli yeni kitabının tanıtımı ile "Tekafüle İlişkin Düzenleyici Çerçeve" ve "Retekafül" başlıklı oturumlar gerçekleştirildi.

   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting