Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
SEGEMden
 
SEGEM  “Çocuk Gözüyle Sigorta”  Konulu Resim Yarışması

SEGEM, Sigorta Haftası etkinlikleri çerçevesinde ilkokul öğrencilerine yönelik olarak Türkiye genelinde ilkini geçtiğimiz yıl düzenlediği resim yarışmasının ikincisini düzenlemeye hazırlanıyor.

Bilindiği üzere, Mayıs ayının son haftası Hazine Müsteşarlığı tarafından “Sigorta Haftası” olarak ilan edilmiş bulunuyor. Hafta boyunca sigorta sektöründe faaliyet gösteren kurumlar tarafından yurt genelinde sigorta bilincinin arttırılmasına yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.Bu etkinlikler kapsamında, SEGEM, ilkokul çağındaki çocukların sigorta kavramı ile tanışmasına, bu konuda düşünmeye ve düşüncelerini resim yoluyla ifade etmeye teşvik edilerek sigorta konusundaki bilgi ve farkındalıklarının arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla Türkiye genelinde 2, 3, ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik “Çocuk Gözüyle Sigorta” konulu bir resim yarışması düzenliyor.

İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile ilkokullara duyurulmaya başlanan yarışmaya katılacak olan resimlerin, 29 Mart 2013 tarihine kadar SEGEM’e iletilmesi gerekiyor. Her öğrenci yarışmaya, daha önce bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve sergilenmemiş en fazla 1 eserle katılabilecek. Resimler, okul müdürlüklerince ön elemeye tabi tutulacak ve okul müdürlüklerinin belirleyeceği en fazla 3 eser SEGEM’e iletilecek. Nisan ayında yapılacak olan değerlendirmeleri takiben sonuçlar Mayıs ayı içerisinde açıklanacak. Ödül töreni ise Sigorta Haftası’nın son günü olan 31 Mayıs 2013 tarihinde İstanbul’da SEGEM’in yerleşik olduğu TOBB Plaza’da yapılacak. Başarılı bulunan eserler Haziran ayı boyunca TOBB Plaza Sergi Salonunda sergilenecek. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ve okul müdürlüklerine ödül ve plaketler verilecek.

Detaylı bilgi için: http://www.segemresimyarismasi.com

SİGORTACILIK EĞİTİM MERKEZİ
   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting