Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
Sigorta Eksperliği İkinci Ön Alım Kursu
 
Sigorta Eksperliği İkinci Ön Alım Kursu Duyurusu
 
İkinci ön alım kapsamında Sigorta Eksperliği Kursuna katılmaya hak kazanan (asıl) adayların başvuruları 12 Temmuz 2010 tarihinde başlayıp 23 Temmuz 2010 tarihinde sona erecektir.
Başvuru Takvimi
İkinci ön alım kapsamında düzenlenecek Sigorta Eksperliği Kursu, aşağıdaki takvim çerçevesinde yürütülecektir. Başvuru ve değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra boş kalan kontenjanlara, yedek adaylar puan sıralamasına göre alınacaktır

“Asıl aday” olarak kazananların başvuruları
 
12 - 23 Temmuz 2010
Başvuru ve evrakların değerlendirilmesi
 
26 Temmuz – 06 Ağustos 2010
Başvurusu kabul edilmeyenlerin ve boş kalan kontenjanların ilanı
 
06 Ağustos 2010
“Yedek aday” olarak duyurulanların başvuruları
 
09 Ağustos – 20 Ağustos 2010
“Yedek aday” başvurularının değerlendirilmesi
 
23 – 27 Ağustos 2010
“Yedek aday”lardan başvurusu kabul edilmeyenlerin ve kalan boş kontenjanların ilanı
 
27 Ağustos 2010
“Yedek aday”lardan son alım
 
30 Ağustos – 3 Eylül 2010
Sigorta Eksperliği Kursunun başlaması
18 Eylül 2010
 Eğitim Yerleri
 
Kurslar, bütün adaylar için ortak nitelikte olan “Ortak Temel  Eğitim” ve başvuruda bulunulan branşa yönelik “Branş Eğitimi” olmak üzere iki kısımdan oluşacaktır. Bu çerçevede;

·    Ortak Temel Eğitim Ankara, Diyarbakır, İstanbul, İzmir ve Trabzon illerinde verilecektir.

·    Kara Araçları ile Yangın, Doğal Afet ve Hırsızlık branş eğitimleri Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde verileceğinden, önalıma Diyarbakır ve Trabzon’dan başvurmuş adaylar bu üç ilden birinde eğitime katılabileceklerdir. Adayların bu konudaki tercihlerini online başvuru formunda belirtmeleri gerekmektedir.

·    Mühendislik, Hava, Deniz, Demiryolu Araçları ile Emtia ve Kıymete İlişkin Nakliyat branş eğitimleri ise yalnızca İstanbul ilinde verilecektir.

Eğitim Süresi ve Tarihi

17 Eylül 2010 tarihinde başlayacak olan ve Cumartesi-Pazar günleri yapılması planlanan kursların yaklaşık 3 ay içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. Eğitimlerin gerçekleştirileceği mekanlar ile eğitimin ayrıntılı programı SEGEM internet sitesinden ayrıca duyurulacaktır.
SEGEM, eğitim günleri ve tarihlerinde, daha önceden bildirmek kaydıyla değişiklik yapabilir.
 
Eğitim Bedeli
 
Kursun bedeli, tercihe göre 3 veya 6 taksit imkanıyla 3600 TL (KDV dahil) olarak belirlenmiştir. Peşin ödemelerde 300-TL indirim yapılarak 3300 TL (KDV dahil) alınacaktır.
 
Eğitime Başvuru

Başvuru için öncelikle ödeme yapılacak ve SEGEM internet sitesinde yer alacak olan online Başvuru Forumu doldurulacaktır. Doldurulan başvuru formu, aşağıdaki belgelerle birlikte başvuru süresi içinde SEGEM’e kargo ya da posta ile gönderilecektir.
 
Takvimde belirtilen başvuru süresi geçtikten sonra SEGEM’e gönderilen başvurular dikkate alınmayacak ve yerlerine, yedek adaylar başvuruya çağrılacaktır.
 
Başvuruda istenecek belgeler :
a-   Nüfus Müdürlüğünden alınmış ikametgah belgesinin aslı (Muhtarlık ya da başka bir kurumdan alınacak belgeler kabul edilmeyecektir. Kursa başvuru tarihi itibarıyla alınmış olan ikametgah belgesinin, adayın önalım başvurusundaki beyanıyla doğruluğu kontrol edilecektir.)
b-   Nüfus kağıdı fotokopisi
c-   Noterden ya da verildiği Üniversiteden tasdikli diploma örneği (Mezuniyet tarihinin, Sigorta Eksperliği II. önalıma son başvuru tarihi olan, 23 Ekim 2009 tarihinden önce olması gereklidir.)
d-   Sigorta Eksperliği Kursu başvuru formu (SEGEM web sitesinden doldurulup çıktısı alınacaktır)
e-   Banka Havalesi ile ödemelerde Kurs ücretini yatırdığını gösterir banka dekontu, kredi kartı ile yapılan ödemelerde ödeme sonrası verilen referans numarası çıktısı
f-    SEGEM internet sitesinde yer alan Taahhütname
Ödeme Yöntemleri
 Kurs ücreti aşağıdaki yöntemlerden biriyle ödenebilir.
PEŞİN ÖDEMELERDE
1.   Garanti Bankası Şubeleri: Şubelerden yapılan fatura tahsilat sistemi ödemelerinden masraf alınmayacaktır. Adayların eğitim hizmet bedelini yatırırken, fatura tahsilat sistemi aracılığı ile hesap numarası belirtmeden, yalnızca SEGEM kurum kodunu (2671) ve “Eksperlik Kursu” ile ilgili olarak ödeme yapacaklarını, ad, soyad ve TC Kimlik numaraları ile birlikte belirtmeleri yeterli olacaktır.
2.   Garanti Bankası İnternet Bankacılığı: İnternet bankacılığı kanalıyla yapılacak ödemelerde aşağıdaki adımlar izlenmelidir:
www.garanti.com.tr” adresinden interaktif hesaba girilir.
-   İşlem Listesi menüsünden “Ödemeler” seçilir.
-   Sırasıyla “Fatura”,
-   “Tesisat No ile Fatura Ödeme”,
-   Kurum Tipi: “Özel Firma Ödemeleri”,
-   Kurum: “Sigortacılık Eğitim Merkezi”,
-   Fatura Tipi: “Eksperlik Kursu” seçenekleri seçildikten sonra,
-   Ad, Soyad ve TC Kimlik numarası girilerek ödeme gerçekleştirilir.
 
3.   Diğer bankalardan EFT yoluyla: Bu durumda sınav ücretinin EFT yoluyla, aşağıda yazılı banka hesabına gönderilmesi gerekmektedir. Bu hesap numarası, yalnızca diğer bankalardan yapılacak EFT işlemlerine açıktır. Garanti Bankası şubelerinden yada interaktif bankacılıktan yapılacak havaleler, 1 ve 2 numaralı yöntemlerle yapılmalıdır.
Garanti Bankası
İstanbul Keresteciler – Merter Şubesi (Şube Kodu:739)
IBAN Numarası: TR40 0006 2000 7390 0006 2988 81
EFT işlemi yaparken açıklama kısmında, sınava girecek adayın “Adı ve Soyadı ile T.C. Kimlik Numarası” belirtilmelidir.
EFT işlemine ilişkin olarak diğer bankalarca tahsil edilecek her türlü ücret ve komisyon adayın kendisi tarafından ödenecektir.
KREDİ KARTI İLE ÖDEMELERDE
SEGEM internet sitesine üye girişi yapıldıktan sonra, aynı bölümde Online Ödeme butonu görülecektir. Bu buton tıklandığında, kredi kartı ile ödeme formu ekrana gelecektir.
Kredi Kartı ile ödemelerde Bonus Card sahipleri, internet sitemizde yer alan sanal pos sistemi aracılığıyla tek çekim, 3 veya 6 taksit seçeneğinden faydalanabilir. Diğer kredi kartları ile, yalnızca tek çekim ile ödeme yapılabilir.
Ödeme bilgilerinin Merkezimize ulaşmasındaki olası gecikmelere karşın, adayların, ödeme yaptıktan en az 3-4 saat sonra Online Başvuru Formunu doldurmaları önerilir.
 
   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting