Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
Başka Bir Dalda Eksperlik Ruhsatı Sahibi Olup II. Önalım Eksperlik Kursuna Katilacak Adaylarin Dikkatine
 
Bilindiği üzere, Sigorta Eksperliği Yönetmeliğinin 7 nci maddesinin 3 üncü fıkrası, "Başka eksperlik dalında ruhsatı bulunan eksperler, almak istedikleri yeni ruhsatla ilgili kursta daha önce aldıkları ve başarılı oldukları derslerden muaf tutulur." hükmünü amirdir.

Bu kapsamda, daha önceden almış ve başarı göstermiş oldukları derslerden muaf tutulmayı talep eden adayların, 12-23 Temmuz 2010 tarihlerinde Sigorta Eksperliği 2. Önalım kapsamında düzenlenecek eksperlik kursu ücretinin tamamını ödeyerek kayıt yaptırmaları ve daha önceki kursu tamamladıkları tarihi belirten bir dilekçe ile, sahip oldukları eksperlik ruhsatının bir fotokopisini de ekleyerek SEGEM’e müracaat etmeleri gerekmektedir.

Önceki kursta alınan dersler ile II. önalım kursunda verilecek derslerin karşılaştırılması ve Müsteşarlığın onayının ardından, adayın muaf olacağı dersler belirlenecek ve kurs ücretinin, kursun muaf tutulan kısmı oranındaki bölümü adaya iade edilecektir. Ancak bu durumdaki adaylar, Kurs Bitirme Sınavının tamamından sorumlu olacaktır. Zira Kurs Bitirme Sınavında başarılı olmak, eksperlik eğitimini tamamlamanın ve eksperlik ruhsatı almanın bir önkoşuludur.

2010 yılında yapılan I. Önalım kursuna katılmış olan adayların, Bitirme Sınavı sonuçları işbu duyuru tarihi itibarıyla açıklanmadığından, stajdan muaf adayların levha kayıt işlemleri, diğer adayların ise stajları tamamlanmadığından, 12-23 Temmuz tarihlerinde II. önalım kursu için tam ücret ödeyerek kayıtlarını yaptıracaklar, kursun başlama tarihi olan 17 Eylül 2010 tarihine kadar söz konusu işlemleri sonuçlandırıp eksperlik ruhsatını gönderen adaylar, temel eğitimden muaf tutulacak ve temel eğitim kurs ücretleri iade edilecektir. Bu durumdaki adaylar da Bitirme sınavının tamamından sorumlu olacaktır.
   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi