Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
2017 Yılı 1.Dönem Sınavları
 

20.06.2017
T.C.
BAŞBAKANLIK
Hazine Müsteşarlığı

STAJYER AKTÜER VE YARDIMCI AKTÜER ADAYLARI

15/08/2007 tarih ve 26614 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Aktüerler Yönetmeliği’nin (Yönetmelik) ilgili hükümleri uyarınca yılda en az bir kez açılması öngörülen Aktüerlik Sınavları, kamuoyuna açıklanan takvim dâhilinde gerçekleştirilmektedir.  Bu kapsamda, 2017 yılı Birinci ve İkinci Seviye Sınavları 29-30 Nisan 2017 ve 13-14 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir.

Sınav sonuçları için Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) internet sayfasından (http://www.segem.org.tr/SinavSonuclari.asp) T.C. Kimlik Numarası ile sorgulama yapılabilir.

2017 yılı Birinci ve İkinci Seviye Sınavları sonrasında anılan seviyelere ilişkin bütün sınavları başarı ile tamamlayan Stajyer Aktüer ve Yardımcı Aktüer adaylarının, Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin üçüncü fıkrasına istinaden gerekli nitelik ve şartları taşıdıklarını gösterir aşağıdaki belgeleri SEGEM’e iletmeleri gerekmektedir.

•    Başvuru dilekçesi (Dilekçede iletişim adresinin belirtilmesi gerekmektedir)
•    Sınav Başarı Belgesi
•    TC Kimlik Fotokopisi
•    Diploma Fotokopisi
•    Adli Sicil Kaydını gösterir belge

Stajyer Aktüer ve Yardımcı Aktüer adaylarının durumu incelendikten sonra gerekli nitelik ve şartları taşıyanlar, Yönetmeliğin 10 uncu maddesi çerçevesinde, Hazine Müsteşarlığı nezdinde Stajyer Aktüer ve Yardımcı Aktüerler için tutulan Listeye kaydedilecektir.

Kamuoyuna duyurulur.
   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting