Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
Resim Yarışması Ödül Töreni
 

SEGEM tarafından “Sigortacılık Haftası” etkinlikleri çerçevesinde yurt genelinde düzenlenen “Sigorta Yaptırıyorum Çünkü…” konulu resim yarışmasının ödül töreni ve sergi açılışı 1 Haziran’da gerçekleşecek.

Bilindiği üzere, Mayıs ayının son haftası Hazine Müsteşarlığı tarafından  “Sigortacılık Haftası” olarak ilan edilmiş bulunuyor. Hafta boyunca sigorta sektöründe faaliyet gösteren kurumlar tarafından yurt genelinde sigorta bilincinin arttırılmasına yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Bu etkinlikler kapsamında, SEGEM, ilköğretim çağındaki çocukların sigorta kavramı ile tanışmasına, bu konuda düşünmeye ve düşüncelerini resim yoluyla ifade etmeye teşvik edilerek sigorta konusundaki bilgi ve farkındalıklarının arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla, Türkiye genelinde 4, 5 ve 6. sınıf ilköğretim öğrencilerine yönelik “Sigorta Yaptırıyorum Çünkü…” konulu bir resim yarışması düzenledi.

Yarışmaya yurt genelinden binlerce eser katıldı. Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail AVCI başkanlığında toplanan ve Hazine Müsteşarlığı, TOBB, TSRŞB, SEGEM temsilcileri ile bir görsel sanatlar öğretmeninden oluşan jüri zorlu bir değerlendirme sürecinin ardından ödül almaya hak kazanan eserleri belirledi. Yarışmada birinciliği Samsun TED Koleji 6/C sınıfı öğrencilerinden Oya İNÖZÜ kazandı.

Dereceye giren eser sahipleri ise şöyle oldu:

DERECE

AD SOYAD

OKUL

SINIF

İL

BİRİNCİ

OYA İNÖZÜ

SAMSUN TED KOLEJİ

6/C

SAMSUN

İKİNCİ

MERVE MUTLU

ÖZEL ASİYE COŞKUN İ.Ö.O.

5/A

BURSA

ÜÇÜNCÜ

ALKIM SARE ERÜZ

DUMLUPINAR İ.Ö.O.

4/A

TRABZON

JÜRİ ÖZEL

SEDEF ÖZDEMİR

İLK KURŞUN İ.Ö.O.

5/A

İZMİR

JÜRİ ÖZEL

İLAYDA YARIM

SAMSUN BİLSEM

5/A

SAMSUN

MANSİYON

ÖZNUR ÖZLÜ

SABİHAHANIM İ.Ö.O.

6/F

SAKARYA

MANSİYON

ŞEYMANUR BİLGİÇ

MİMAR KEMALETTİN İ.Ö.O.

6/C

İZMİR

MANSİYON

UMUT BAŞOĞLAN

ODTÜ G.V. ÖZEL DENİZLİ İ.Ö.O.

4/C

DENİZLİ

MANSİYON

ZEYNEB SAĞLIK

BEŞEYLÜL İ.Ö.O.

4/A

BALIKESİR

MANSİYON

IŞIL DAĞLIYAN

YUSUF ZİYA DEĞNEKÇİ İ.Ö.O.

6/B

BİNGÖL

Ödül töreni ve sergi açılışı, Sigortacılık Haftasının son günü olan 1 Haziran 2012 tarihinde İstanbul’da SEGEM’in yerleşik olduğu TOBB Plaza’da yapılacak. Yarışmaya katılan eserler Haziran ayı boyunca TOBB Plaza Sergi Salonu’nda sergilenecek. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ve okul müdürlüklerine çeşitli ödül ve plaketler verilecek. Bunun yanı sıra, ödül kazanan öğrenciler ve velileri İstanbul’da konuk edilecek ve kendileri için bir İstanbul turu düzenlenecek.

Resim yarışmasında dereceye giren eserlere www.segemresimyarismasi.com adresi üzerinden ulaşmak mümkün.

   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi