Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
Sigorta Eksperleri Yenileme Eğitimi
 

Bilindiği üzere, 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu’na dayanılarak hazırlanan Sigorta Eksperleri Yönetmeliği’nin 12 nci maddesinin birinci fıkrası “Eksperler, tarihi ve programı önceden duyurulacak ve yılda bir kez beş iş gününü geçmemek üzere açılacak eğitime en az beş yılda bir katılır. Beş yıllık sürenin hesabında ruhsat tarihi veya yenileme tarihi esas alınır. Eğitimin süresi, kapsamı ve ücretine ilişkin çalışmalar İcra Komitesinin görüşü alınarak SEGEM tarafından yapılır. Bu eğitimlerin SEGEM tarafından yapılması esastır.’’ hükmünü amirdir.


Bu kapsamda, 01/01/2009 öncesinde ruhsat almış sigorta eksperlerinden Levhaya kayıtlı olarak faaliyette bulunanların Merkezimiz tarafından düzenlenecek eğitimlere katılması gerekmektedir.
Bu amaçla, Temel Eğitim ile “Yangın, Doğal Afet, Kaza ve Hırsızlık” ve “Mühendislik’’ branşı eğitimleri aşağıdaki takvim çerçevesinde başlayacaktır. Diğer branş eğitimleri ise müteakip aylarda düzenlenecektir.

 

 

Önemli Uyarı: Ödemeler tüm Garanti Bankası şubeleri, internet şubesi ve www.segem.org.tr internet sitemizde yer alan online işlem bölümünden kredi kartı ile yapılabilecektir. Ödeme yaparken;

Bir branşta eğitim alacak kişinin, Temel+1 Branş ödemesi yapacağını belirterek 120 TL,

İki branşta eğitim alacak kişinin, Temel+2 Branş ödemesi yapacağını belirterek 180 TL ödeme yapması gerekmektedir.

Diğer branşlar için, tamamlanacak her ilave branş bedeli 60 TL olup eğitimler tamamlandıktan sonra buna ilişkin duyuru ayrıca yayımlanacaktır.

 

 

Sigorta Eksperleri Yenileme Eğitimi Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için lütfen tıklayınız.

Online Başvuru Formu için lütfen tıklayınız

 

 

 

   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting