Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
Teknik Personel Yeterlilik Sınavı (Yalnız Acenteler İçin)
 
5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan 22.04.2014 tarih ve 28980 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri nezdinde sigorta ürünlerine yönelik pazarlama, bilgilendirme ve satış işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenlenecektir. İlgili yönetmelik hükümleri gereği kişilerin teknik personel olabilmesi için söz konusu sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.

Bu amaçla yalnız sigorta acenteleri için Ankara, İstanbul, İzmir il merkezlerinde aşağıda belirtilen tarihte “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenlenecektir. Sınav başvuru sürecine ilişkin takvim aşağıda yer almaktadır. Daha detaylı bilgilere www.segem.org.tr internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Önemli Not: Söz konusu sınavlara hazırlanmak isteyen kişiler için www.segemakademi.org  sitesi üzerinden elektronik ortamda “Teknik Personel Yeterlilik Sınavına Hazırlık Eğitimi’’ düzenlenecektir. Başvurulara ilişkin bilgilere aşağıdaki kılavuzdan ulaşabilirsiniz.

 

   * Teknik Personel Yeterlilik Sınavı Başvuru Süresi: 19 Haziran – 4 Temmuz 2014
   * Teknik Personel Yeterlilik Sınavı: 19 Temmuz 2014 Cumartesi
   * Sınav İlleri: Ankara, İstanbul, İzmir

 
·   Teknik Personel Yeterlilik Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için lütfen tıklayınız

·   Online Başvuru Formu için lütfen tıklayınız

   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting