Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
Teknik Personel Yeterlilik Sınavı (Bankalar ve Acenteler İçin)
 

TEKNİK PERSONEL YETERLİLİK SINAVI (BANKALAR VE ACENTELER İÇİN)

5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan 22.04.2014 tarih ve 28980 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri ve bankalar nezdinde sigorta ürünlerine yönelik pazarlama, bilgilendirme ve satış işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenlenecektir. İlgili yönetmelik hükümleri gereği kişilerin teknik personel olabilmesi için söz konusu sınavda başarılı olması asli şartlardan biri olarak belirlenmiştir.

Bu amaçla, Ankara, Antalya, Diyarbakır, İstanbul ,İzmir ve Trabzon il merkezlerinde Ağustos, Eylül, Ekim ve Aralık  aylarında “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenlenecektir. Sınav dönemlerine ilişkin ayrıntılı bilgiler, sınav dönemlerinden önce Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) web sitesinde  (www.segem.org.tr) yayımlanacaktır. İlk sınav dönemine ilişkin bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Önemli Not: Söz konusu sınavlara hazırlanmak isteyen kişiler için www.segemakademi.org sitesi üzerinden elektronik ortamda “Teknik Personel Yeterlilik Sınavına Hazırlık Eğitimi’’ düzenlenecektir. Başvurulara ilişkin bilgilere aşağıdaki kılavuzdan ulaşabilirsiniz. Kılavuz,  detaylı ve dikkatli incelendiği takdirde, başvuru esnasında ve sonrasında karşılaşacağınız pek çok soruya cevap bulabileceğiniz niteliktedir.

 

  • Teknik Personel Yeterlilik Sınavı Başvuru Süresi: 7-31 Temmuz 2014
  • Teknik Personel Yeterlilik Sınavı: 16 Ağustos 2014 Cumartesi
  • Sınav İlleri: Ankara, Antalya, İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Trabzon
  • Teknik Personel Yeterlilik Sınavı Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için lütfen tıklayınız… 
  • Online Başvuru Formu için lütfen tıkIayınız
   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting