Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
Teknik Personel Yeterlilik Sınavı
 
5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan 22.04.2014 tarih ve 28980 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri ve bankalar nezdinde sigorta ürünlerine yönelik pazarlama, bilgilendirme ve satış işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenlenecektir. İlgili yönetmelik hükümleri gereği kişilerin teknik personel olabilmesi için söz konusu sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.

Bu amaçla,
Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Malatya, Sivas ve Trabzon il merkezlerinde Ağustos, Eylül, Ekim ve Aralık  aylarında “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenlenecektir. Sınav dönemlerine ilişkin ayrıntılı bilgiler, sınav dönemlerinden önce Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) web sitesinde  (www.segem.org.tr) yayımlanacaktır. İlk sınav başvuru sürecine ilişkin takvim aşağıda yer almaktadır. Daha detaylı bilgilere www.segem.org.tr internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Önemli Not
: Söz konusu sınavlara hazırlanmak isteyen kişiler için www.segemakademi.org sitesi üzerinden elektronik ortamda “Teknik Personel Yeterlilik Sınavına Hazırlık Eğitimi’’ düzenlenecektir. Eğitime ilişkin detaylı bilgilere www.segem.org.tr internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.


•    Teknik Personel Yeterlilik Sınavı Başvuru Süresi: 04-26 Eylül 2014
•    Teknik Personel Yeterlilik Sınavı: 18 Ekim 2014 Cumartesi
•    Sınav İlleri: Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Malatya, Sivas, Trabzon

Lütfen öncelikle detaylı şekilde kılavuzumuzu inceleyiniz...

>>> Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için lütfen tıklayınız...
>>> Online Başvuru Formu için lütfen tıklayınız...
   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting