Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
2019 Yılı Ekim Dönemi Soruları
 
Aktüerler Yönetmeliği “Soru kitapçıkları ve cevap anahtarları, Müsteşarlığın uygun görüşü üzerine, her bir seviye sınavının tamamlanmasını müteakip onbeş gün süreyle Merkezin internet sayfasında ilan edilir’’ hükmünü içermektedir.

Bu çerçevede Sınav Düzenleme Kurulu tarafından iletilen ve yayımlanması talep edilen, Ekim ayında düzenlenen ikinci seviye (Sigorta Matematiği (Hayat ve Hayatdışı), Muhasebe ve Finansal Raporlama, Risk Analizi ve Aktueryal Modelleme, Finans Teorisi ve Uygulamaları) sınavlarına ilişkin sorulara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOTLAR:
•    Yayımlanan Finans Teorisi ve Uygulamaları sınavı dokümanında yer alan 9 uncu soru Sınav Düzenleme Kurulu tarafından tüm adaylar için doğru olarak değerlendirilmesine karar verilmiştir.

•    Yayımlanan Finans Teorisi ve Uygulamaları sınavı dokümanında yer alan 2 inci sorunun doğru cevabı, Sınav Düzenleme Kurulu tarafından seçeneklerde yer alan “C’’ şıkkı olarak düzeltilmiştir.


İkinci Seviye Sınavları
Sigorta Matematiği(Hayat ve Hayatdışı)
Sınavı soruları için lütfen tıklayınız
Muhaseve ve Finansal Raporlama Sınavı soruları için lütfen tıklayınız
Risk Analizi ve Aktueryal Modelleme Sınavı soruları için lütfen tıklayınız
Finans Teorisi ve Uygulamaları Sınavı soruları için lütfen tıklayınız


Not: Bütün soruların her hakkı sakldır. Herhangi bir amaçla soruların tamamının veya bir kısmının Sigortacılık Eğiitm Merkezi'nin yazılı izni olmadan kopya edilmesi, fotoğrafının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması, yayımlanması ya da kullanılması yasaktır.
   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting