Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
2019 Yılı Sigorta ve İtiraz Hakemi Sınavları Soru ve Cevapları
 
21 Aralık Cumartesi günü düzenlenen Sigorta Hakemi ve İtiraz Hakemi sınavlarının A kitapçığının soru ve cevaplarına aşağıda yer alan bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Adaylar sınav sorularına, 27 Aralık 2019 saat 17:30’a kadar, gerekçesini belirtmek suretiyle itiraz edebilecektir. Bu tarihten sonra gelen itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Sınav soru/sorularına itirazı bulunan aday öncelikli olarak SEGEM internet sitesine üye girişi yapacak, yan sütunda yer alan “Online Ödeme” bölümüne tıklayıp “Ürün Adı” bölümünden “Tahkim Soru İtirazı” seçeneğini seçip itiraz edeceği toplam soru adedini belirttikten sonra gerekli bilgileri doldurarak “Devam Et” butonuna tıklayacaktır. Açılan ekranda satış sözleşmesine ilişkin onay kutusunu işaretledikten sonra “Ödeme Yap” butonuna basarak güvenli banka ortak ödeme sayfasına aktarılacaktır.

Adaylar, itiraz edecekleri her bir soru adedi için 25 TL ücret yatıracaktır. Ödeme alındıktan sonra, ödemenin alındığına dair bir uyarı ekrana gelecektir. Bu durumda ekranı terketmeden, SEGEM’in internet sayfasına aktarılmanın beklenmesi gerekmektedir. İtiraz ödemesinin gerçekleşmesini takiben ekrana “Tahkim Soru İtiraz Formu” gelecektir. (Söz konusu ekranın açılmaması halinde http://www.segem.org.tr/formtahkimitiraz.asp linkine tıklayarak itiraz formu yeniden görüntülenebilir.)

Ancak bu form yalnızca banka ödemesinin gerçekleştirilmesi halinde kullanılabilecektir. Açılan formda istenen bilgiler girildikten sonra itiraz edilen soru numarası seçilerek yanında yer alan bölüme itirazın gerekçesi yazılacaktır. Yatırılmış olan ücret kadar soru numarası ve gerekçe yazma alanı açılacaktır. Her bir gerekçeli itiraz açıklaması bölümüne yalnızca bir soru için itiraz yazılacaktır. Bir soruya ait itiraz açıklaması bölümüne birden fazla soruya ait itiraz yazılması halinde, ilk yazılan itiraz işleme alınacaktır.

Formda yer alan tüm alanlar doldurulduktan sonra “Gönder” tuşuna basılacaktır. Bu işlem sonrasında SORU-XXXX şeklindeki kod görüntüleniyorsa, itiraz SEGEM’e ulaşmış demektir. Adayın bu kodu saklaması gerekmektedir. Bu kodu alamayan adayın ücret yatırma adımından sonraki işlemleri yeniden gerçekleştirmesi gerekmektedir. Adayın söz konusu kodu almadan ekrandan çıkması halinde, itiraz SEGEM’e ulaşmayacaktır. Bu kapsamda herhangi bir hak kaybına uğramamak adına konuya azami özenin gösterilmesi gerekmektedir. Sınav sorularına ilişkin yapılacak tüm itirazlar belirtilen yöntem ve itiraz süresi içerisinde gelmesi halinde işleme alınacaktır.

Adayların tüm itiraz edecekleri soruları belirleyerek bir kerede işlemleri tamamlaması önerilmektedir. Bu amaçla yapılan EFT/Havale ödemeleri kabul edilmeyecektir. Sınav sorularına yapılan itirazlara e-posta yoluyla cevap verilecektir.


>> Sigorta Hakemi Sınavı Soru ve Cevapları için lütfen tıklayınız...
>> İtiraz Hakemi Sınavı Soru ve Cevapları için lütfen tıklayınız...

 
   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi