Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
2020 Yılı Aktüerlik Sınavları
 
Aktüerlik Başvuru ve Uygulama Kılavuzu'nda belirtilen tarihlerde sınavlar düzenlenecektir. Öncelikle adayların hem aşağıda belirtilen pandemi sebebiyle sınavlarda gerçekleşen güncellemeleri, hem de sonrasında yer alan kılavuzu incelemeleri önemle rica olunur.

***

Pandemi Sebebiyle Sınavlarda Gerçekleşen Güncellemeler

- Sınav tarihinden geriye doğru son 30 gün içinde Covid-19 teşhisi konmuş ya da Covid-19 taşıma riski sebebiyle karantinada olan kişilerin sınava girmemesi gerekmektedir. Bu kişisel bir sorumluluktur, Covid-19 riskini atlattıktan sonraki dönem sınavlarımıza başvurabilirsiniz. Bu konuda göstereceğiniz hassasiyet hem bireysel sağlık hem de toplum sağlığı açısından salgınla mücadelede büyük önem arzetmektedir.

- Covid-19 tanısı ya da Covid-19 taşıma riskinin, sınav başvurusu yapılmasından sonra ortaya çıkması halinde; bu kişiler, sınavdan önce Merkezimize durumlarını beyan eden bir belge sunmaları halinde sınav için yatırmış oldukları ücretler kendilerine iade edilecektir.

- Sınav günü sınav binasına gelirken adayların yanlarında maske bulundurması zorunludur.  Maskesi bulunmayan aday sınav binasına alınmayacaktır. Binaya girişten başlamak üzere binadan çıkana kadar maske takılması zorunludur. Maskenin ağız ve burnu örtecek şekilde takılması gerekmektedir. Maskesini çıkaran kişinin sınavı sınav görevlileri tarafından iptal edilir ve kişi bina dışına çıkarılır. Sadece, sınav görevlileri tarafından kimlik kontrolü yapılması amacıyla, maskenin çok kısa bir süreliğine çıkarılması talep edilebilecektir. Bu durum haricinde, her zaman maskeler ağzı ve burnu örtecek şekilde takılı kalacaktır. Adaylar tarafından getirilen dezenfektan şişeleri, mendilleri sınav binasına alınabilecektir.

- Sınavlar, toplu olarak kapalı bir ortamda gerçekleşmektedir ve Kurum olarak gösterdiğimiz titizlik ve aldığımız önlemlere rağmen, azalmış olmakla birlikte, sınava katılacak kişilerin belli bir bulaş riskiyle karşı karşıya olduğu açıktır. Sınava katılmak tamamen kişisel bir tercih olup, salgın riskinin devam ettiğini kabul ederek sınava geldiğinizi önemle hatırlatırız.


   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting