Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
2020 Yılı Aktüerlik Sınavları
 
Aktüerlik Basvuru ve Uygulama Kilavuzu'nda belirtilen tarihlerde sinavlar düzenlenecektir. Öncelikle adaylarin hem asagida belirtilen pandemi sebebiyle sinavlarda gerçeklesen güncellemeleri, hem de sonrasinda yer alan kilavuzu incelemeleri önemle rica olunur.

***

Pandemi Sebebiyle Sinavlarda Gerçeklesen Güncellemeler

- Sinav tarihinden geriye dogru son 30 gün içinde Covid-19 teshisi konmus ya da Covid-19 tasima riski sebebiyle karantinada olan kisilerin sinava girmemesi gerekmektedir. Bu kisisel bir sorumluluktur, Covid-19 riskini atlattiktan sonraki dönem sinavlarimiza basvurabilirsiniz. Bu konuda göstereceginiz hassasiyet hem bireysel saglik hem de toplum sagligi açisindan salginla mücadelede büyük önem arzetmektedir.

- Covid-19 tanisi ya da Covid-19 tasima riskinin, sinav basvurusu yapilmasindan sonra ortaya çikmasi halinde; bu kisiler, sinavdan önce Merkezimize durumlarini beyan eden bir belge sunmalari halinde sinav için yatirmis olduklari ücretler kendilerine iade edilecektir.

- Sinav günü sinav binasina gelirken adaylarin yanlarinda maske bulundurmasi zorunludur.  Maskesi bulunmayan aday sinav binasina alinmayacaktir. Binaya giristen baslamak üzere binadan çikana kadar maske takilmasi zorunludur. Maskenin agiz ve burnu örtecek sekilde takilmasi gerekmektedir. Maskesini çikaran kisinin sinavi sinav görevlileri tarafindan iptal edilir ve kisi bina disina çikarilir. Sadece, sinav görevlileri tarafindan kimlik kontrolü yapilmasi amaciyla, maskenin çok kisa bir süreligine çikarilmasi talep edilebilecektir. Bu durum haricinde, her zaman maskeler agzi ve burnu örtecek sekilde takili kalacaktir. Adaylar tarafindan getirilen dezenfektan siseleri, mendilleri sinav binasina alinabilecektir.

- Sinavlar, toplu olarak kapali bir ortamda gerçeklesmektedir ve Kurum olarak gösterdigimiz titizlik ve aldigimiz önlemlere ragmen, azalmis olmakla birlikte, sinava katilacak kisilerin belli bir bulas riskiyle karsi karsiya oldugu açiktir. Sinava katilmak tamamen kisisel bir tercih olup, salgin riskinin devam ettigini kabul ederek sinava geldiginizi önemle hatirlatiriz.


   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi