Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
2021 Yılı Aktüerlik Sınavları
 
Aktüerlik Başvuru ve Uygulama Kılavuzu'nda belirtilen tarihlerde sınavlar düzenlenecektir. Öncelikle adayların aşağıda belirtilen pandemi sebebiyle sınavlarda gerçekleşen güncellemeleri ve sınav kılavuzunu incelemeleri önemle rica olunur.

ÖNEMLİ UYARI:  2020 yılı aktüerlik sınavlarına başvuran adayların başvuruları, 2021 yılı Birinci Dönem sınavlarına kaydırılmıştır. Başvuruların durumu, SEGEM üyelik hesaplarının Başvuru Bilgilerim bölümünden kontrol edilebilir. Başvuru dönemi içinde yeni sınav başvurusu alınacaktır.

***

PANDEMİ SEBEBİYLE SINAVLARDA GERÇEKLEŞEN GÜNCELLEMELER

Covid-19 tanısı konmuş ya da Covid-19 taşıma riski sebebiyle karantinada olan kişilerin, sınav tarihinde, karantina/izolasyon süreleri devam ediyor ise, sınava girmemesi gerekmektedir. Bu kişisel bir sorumluluk olup sınavlarımızın yıl içinde birden fazla kere yapıldığını hatırlatırız. Covid-19 riskini atlattıktan sonraki dönem sınavlarımıza başvurabilirsiniz.Bu konuda göstereceğiniz hassasiyet hem bireysel sağlık hem de toplum sağlığı açısından salgınla mücadelede büyük önem arzetmektedir.

Sınav tarihinde, karantina/izolasyon süreleri devam eden kişiler,  sınavdan önce Merkezimize durumlarını beyan etmekle yükümlüdür. Bu kişilerin sınav başvuruları iptal edilecektir. Söz konusu kişilerin, beyan ettikleri durumu teyit eden bir belgeyi bilgi@segem.org.tr adresine iletmeleri halinde sınav için yatırmış oldukları ücret kendilerine iade edilecektir.

Sınav başvuru formunda  HES kodu bilgisi talep edilecektir. Bu bilgi, HES kodu sorgulaması yapılabilmesi amacıyla alınmaktadır. Söz konusu sorgulamada, durumları “riskli” tespit edilenlerin sınav başvuruları iptal edilip, ücret iadesi yapılacaktır. HES kodunun ne şekilde alınacağını öğrenmek için tıklayınız HES Kodunun “süresiz” olarak alınmış olması esastır. Ancak süreli olarak alınan HES  kodu bulunması halinde, bu kodun, katılacağınız sınav tarihilerinde de geçerli olması gerekmektedir. HES kodunun güncel olup olmadığının takibi kişinin sorumluluğundadır. Süresi dolmuş HES koduna sahip kişilerin sınav giriş belgeleri yayımlanmayacaktır.  

Sınav günü sınav binasına gelirken adayların yanlarında maske bulundurması zorunludur.  Maskesi bulunmayan aday sınav binasına alınmayacaktır. Binaya girişten başlamak üzere binadan çıkana kadar maske takılması zorunludur. Maskenin ağız ve burnu örtecek şekilde takılması gerekmektedir. Maskesini çıkaran kişinin sınavı sınav görevlileri tarafından iptal edilir ve kişi bina dışına çıkarılır. Sadece, sınav görevlileri tarafından kimlik kontrolü yapılması amacıyla, maskenin çok kısa bir süreliğine çıkarılması talep edilebilecektir. Bu durum haricinde, her zaman maskeler ağzı ve burnu örtecek şekilde takılı kalacaktır. Adaylar tarafından getirilen dezenfektan şişeleri, mendilleri sınav binasına alınabilecektir.

Sınavlar, toplu olarak kapalı bir ortamda gerçekleşmektedir ve Kurum olarak gösterdiğimiz titizlik ve aldığımız önlemlere rağmen, azalmış olmakla birlikte, sınava katılacak kişilerin belli bir bulaş riskiyle karşı karşıya olduğu açıktır. Sınava katılmak tamamen kişisel bir tercih olup, salgın riskinin devam ettiğini kabul ederek sınava geldiğinizi önemle hatırlatırız.


   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi