Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
Aktüerlik III. Seviye Sınavları Sonuçları Hakkında
 

T.C.
BAŞBAKANLIK
Hazine Müsteşarlığı

                                               21/01/2016

AKTÜER ADAYLARI

15/08/2007 tarih ve 26614 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Aktüerler Yönetmeliği’nin (Yönetmelik) ilgili hükümleri uyarınca yılda en az bir kez açılması öngörülen Aktüerlik Sınavları,  kamuoyuna açıklanan takvim dâhilinde gerçekleştirilmektedir.  Bu kapsamda, 2015 yılı Üçüncü Seviye Sınavları 05-06-12-13-19 Aralık 2015 tarihlerinde Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilmiştir.

Sınav sonuçları için Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) internet sayfasından (http://www.segem.org.tr/SinavSonuclari.asp) T.C. Kimlik Numarası ile sorgulama yapılabilir.

2015 yılı Üçüncü Seviye Sınavları sonrasında anılan seviyeye ilişkin bütün sınavları başarı ile tamamlayan Aktüer adaylarının, Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin üçüncü fıkrasına istinaden gerekli nitelik ve şartları taşıdıklarını gösterir belgeleri SEGEM’e iletmeleri gerekmektedir.

Aktüer adaylarının durumu incelendikten sonra gerekli nitelik ve şartları taşıyanlar, Yönetmeliğin 10 uncu maddesi çerçevesinde, Hazine Müsteşarlığı nezdinde Aktüerler için tutulan Sicile kaydedilecektir.

Kamuoyuna duyurulur.

   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting