Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik Eğitimi Ek Gruplar
 
Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik Yönetmeliğinin “Bilirkişilik Eğitimi” başlıklı 15/A maddesi kapsamında düzenlenecek Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik Eğitimi için ek gruplar açılmıştır.
Söz konusu eğitime ilişkin usul ve esaslar “Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik Yönetmeliği”nin “Bilirkişilik Eğitimi” başlıklı 15/A maddesi kapsamında düzenlenmektedir. Sigorta Tahkim Komisyonu nezdinde bilirkişiliğe başvuru ve kabul şartları, bilirkişilerin nitelikleri ilgili Yönetmelikte ifade edilmiş olup eğitime başvuru yapacak kişilerin hak kaybına uğramaması için Yönetmeliği incelemesi önerilmektedir. Bilirkişiliğe başvuru ve kabul şartlarından bir tanesi Bilirkişilik Eğitiminin başarıyla tamamlanmasıdır.

Söz konusu Yönetmeliğin 15/A maddesinin 5 inci fıkrasında ifade edildiği üzere, Bölge kurulu bilirkişi listesine kayıtlı olanlar bilirkişilik eğitiminden muaftır. Başvuru yapacak kişilerin Yönetmelikte belirtilen tüm şartları inceleyerek başvuru yapması önem arz etmektedir.
Başvuru yapılan eğitim grubu tarihinde sonradan değişiklik yapılması mümkün olmadığından uygun tarihlerin değerlendirilerek grup seçimi yapılması önemlidir.

Eğitim tarihleri, kontenjan durumu ve başvuru hakkında detaylı bilgiye ilgili duyurudan erişebilirsiniz. İlgili duyuru için tıklayınız

Kamuoyuna duyurulur.
SEGEM

   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi