Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
2024 Yılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesi Eğitimi ve Sınavı
 
Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesine İlişkin Yükümlülüklere Uyum Programı Hakkında Yönetmelik kapsamında, sigorta acentelerine yönelik düzenlenecek “Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesi E-Eğitimi” ve “E-Sınavı” düzenlenecektir.

Sigorta Acentelerine Yönelik Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesi E-Eğitimi ve E-Sınavı, Türkiye Sigorta Birliği üyesi şirketlerin, kendilerini temsile yetkili olan acenteleri tarafından alınması gereken bir eğitimdir. Söz konusu eğitime başvuru yapılabilmesi için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde bulunan Levha’ya kayıtlı sigorta acentesi yine Levha’ya kayıtlı yetkili ve çalışanı olunması gerekmektedir. Söz konusu eğitimin, yasal yükümlülük gereği, her yıl yenilenmesi gerekmektedir.

Söz konusu e-eğitim ve e-sınavın hizmet bedeli, Türkiye Sigorta Birliği tarafından karşılanmaktadır. Adayların, Başvuru ve Uygulama Kılavuzunda ifade edildiği şekilde herhangi bir ücret yatırmaksızın online başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için tıklayınız
Online Başvuru Formu için tıklayınız

***
BAŞVURU SÜRESİ          : 2 Ocak-4 Kasım 2024
EĞİTİM İZLEME SÜRESİ : 3 Ocak-11 Kasım 2024
 
MASAK EĞİTİMİ NASIL İZLENİR?
1.    Bilgisayardan www.segem.org.tr adresine giriniz,
2.    Sayfanın “Üye Girişi” bölümünün altında yer alan “Yeni Üye” kısmından üyelik oluşturunuz. Üyeliğiniz varsa şifrenizle giriş yapınız./Şifrenizi unuttuysanız “Şifremi Unuttum” butonuna tıklayınız.
3.    “Üye Girişi” bölümüne E-posta adresiniz ve şifrenizi yazıp giriş yapınız. 
4.    Anasayfadaki kırmızı renkli duyurulardan en üstte yer alan “Genel- 02.01.2024” tarihli duyuruya tıklayınız.
5.    Online başvuru formu için tıklayınız...
6.    Açılan Formdaki kırmızı renkli iki adet kutucuğu işaretleyiniz.
7.    TCKN’nizi yazıp hemen altındaki gri butona tıklayınız, ad soyadınız otomatik olarak ekrana yazılacaktır. Bu işlemi yapmada sorun yaşıyorsanız lütfen mesai saatleri dışında da deneyiniz. Söz konusu eğitime Türkiye çapındaki tüm acentelerin başvuru yaptığını belirtmek isteriz.
8.    Başvuru kodunu aldıysanız eğitiminiz 24 saat sonra segemakademim.org sayfasından atanacaktır. 24 saat sonra bu sayfaya
TCKN numaranız ve masak123 şifresini yazarak girebilirsiniz.
9. Masak eğitimi  SEGEM AKADEMİ'nin içinde PROGRAMLAR başlığının altında yer almaktadır.
10.    Eğitimi sağlıklı ve hızlı şekilde tamamlamak için Başvuru Kılavuzunun 6.,7., 8. sayfalarını okumanız yeterlidir.
11. Sertifikalara, eğitimi takiben sınavın
başarıyla tamamlandığı günü takip eden ilk Pazartesi günü SEGEM internet sayfasının “Sınav Sonuçları/Sertifika İndir” bölümünden erişilmesi mümkündür.
12. Her adayın, başvuru formundaki e-posta adresi bölümüne, kendine ait bir e-posta adresi yazması gerekmektedir. Kurumların genel adreslerini veya ortak adresleri kullananlar, gerek eğitim atamasında gerek de sertiifka indirme aşamasında sorun yaşayacaklardır.


Kamuoyuna duyurulur.

SEGEM
   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi