Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
Birinci Önalım Sigorta Eksperliği Kursuna Katılacak Adayların Dikkatine
 
Birinci Önalım kapsamında Sigorta Eksperliği Kursuna katılmaya hak kazanan (asil) adayların başvuruları 23 Kasım 2009 tarihinde başlayacaktır. Başvurular 4 Aralık 2009 tarihinde sona erecektir. Bu tarihe kadar asil adaylardan başvuruda bulunmayanların sayısı kadar yedek adaylardan puan sıralamasına göre başvuru alınacaktır.
Kurslar, bütün adaylar için ortak nitelikte olan “Ortak Temel  Eğitim” ve başvuruda bulunulan branşa yönelik “Branş Eğitimi” olmak üzere iki kısımdan oluşacaktır. Bu çerçevede;

·    Ortak Temel Eğitim Ankara, Diyarbakır, İstanbul, İzmir ve Trabzon illerinde verilecektir.

·    Kara Araçları, Yangın, Doğal Afet ve Hırsızlık branş eğitimleri Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde verileceğinden, önalıma Diyarbakır ve Trabzon’dan başvurmuş adaylar bu üç ilden birinde eğitime katılabileceklerdir. Adayların bu konudaki tercihlerini başvuru esnasında belirtmeleri gerekmektedir.

·    Mühendislik, Hava, Deniz, Demiryolu Araçları ile Emtia ve Kıymete İlişkin Nakliyat branş eğitimleri ise yalnızca İstanbul ilinde verilecektir.

Üç ay sürecek kurslar, hafta sonları yapılacak olup, kurs bedeli 2400 TL olarak belirlenmiştir. Şubat 2010’da başlatılması planlanan eğitimlerin mekanı ile tarih ve programı SEGEM internet sitesinden ayrıca duyurulacaktır.
Başvurular SEGEM internet sitesinden online olarak yapılacak olup, başvuruda herhangi bir belge istenmeyecektir.
   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi